امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127182
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در جمع گروهی از پرسنل سپاه پاسداران اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در جمع گروهی از پرسنل سپاه پاسداران اظهار کرد: امام باقر(ع) در روایتی می‌فرمایند بر هر مومنی لازم است روزی 50 آیه از قرآن بخواند.

وی افزود: قرآن کتابی است دارای چندین بعد؛ یک بعد آن مربوط به قرائت است زیرا برخی کتاب‌ها هستند که خواندن صرف آنها فایده‌ای ندارد ولی قرآن کریم اینگونه نیست.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه در مورد قرآن کریم سه مرحله یعنی قرائت، فهمیدن و عمل کردن را داریم خاطرنشان کرد: خواندن آیات این کتاب آسمانی به خودی خود دارای ثواب است.

وی ادامه داد: در مرحله دوم باید قرآن را فهمید و منظور از آیات را دریافت که این امر نیازمند تدبر در آیات است؛ تدبر در کنار قرائت امری لازم و ضروری است تا دریابیم خداوند چه می‌خواهد بگوید.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به مرحله سوم یعنی عمل کردن به قرآن گفت: خداوند به مومنان امر می‌کند وقتی آیات کتاب الهی را دریافتند نسبت به عمل کردن به دستورات او هم اهتمام داشته باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم اضافه کرد: هدف اصلی از خواندن قرآن،‌ عمل به دستورات الهی است زیرا آنچه سعادت و خوشبختی را نصیب آدمی می‌کند عمل به قرآن است.

وی با بیان اینکه گفته شده بهتر است قرآن از روی کتاب و با صدای بلند خوانده شود گفت: این امر سبب می‌شود ثواب دیدن با چشم و شنیدن با گوش هم به انسان برسد.

آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد: انسان نباید از کرم الهی سوء استفاده کند و هر کاری می‌خواهد انجام بدهد بلکه لازم است فرامین الهی را بشنود، دریابد و به آنها عمل کند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم به نتیجه عمل کردن به آیات قرآن اشاره و ابراز کرد: خداوند به حضرت محمد(ص) می‌فرماید به مسلمانان بگو روزی همه شما برانگیخته خواهید شد؛ هدف از زنده شدن دوباره انسان‌ها این است که مزد کارشان را بگیرند و به ثواب و عقاب برسند.

وی افزود: عدالت خداوند اقتضا می‌کند انسان عمری محدود به این جهان نداشته باشد بلکه دارای زندگی جاویدان بوده و مزد کارهای خود را به طور کامل دریافت کند.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه در روز قیامت هر کس نتیجه عمل خود را می‌بیند گفت: لازم است آدمی به حقیقت قرآن اعتقاد داشته باشد و در این صورت می‌تواند دستورات خداوند را به درستی دریابد و به آنها عمل کند و در نهایت به سعادت برسد؛ باور حقیقی به خداوند عاملی خواهد بود برای عمل صحیح و پیمودن مسیر سعادت و کمال.

استاد حوزه علمیه قم عبادت را راهکاری برای رسیدن به مرحله یقین به خدا دانست و افزود: همانطور که انسان می‌داند اگر به آتش دست بزند می‌سوزد اگر به مرحله یقین رسیده باشد به سمت گناه و معصیت نخواهد رفت زیرا می‌داند چه نتیجه‌ای در بر دارد.

انتهای پیام/78004/س40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها