امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127183
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام جوادی‌آملی رئیس بنیاد بین المللی اسراء در همایش ملی اعتدال که صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام جوادی‌آملی رئیس بنیاد بین المللی اسراء در همایش ملی اعتدال که صبح امروز چهارشنبه در کتابخانه ملی برگزار شد، با بیان اینکه باید شعار اعتدال را به گفتمان غالب اعتدال تبدیل کرد، اظهار داشت: عدالت و اعتدال از جنبه‌‌های انسانی است نه از باب توزیع گوشت و نان؛ لذا این موارد از فضیلت‌های انسانی است.

جوادی‌آملی ادامه داد: تا جامعه و انسان‌ها به این فضیلت دست نیابند حرکت انسانی آغاز نخواهد شد، گفت:‌عدالت سقف فرهنگی دینی ما نیست بلکه کف و سطح آن است و هدف نهایی که خداوند به خاطر آن انبیا را فرستاده است رساندن جامعه، نور و نورانیت است.

فرزند آیت‌الله جواد‌ی‌آملی سقف انتظار الهی از جامعه بشری را خروج از ظلمت‌ها دانست و گفت: ما یک اعتدال نازل و یک اعتدال متنزل داریم.

وی با تأکید بر اینکه اگر اعتدال شاخص‌های خود را پیدا نکند خودش در معرض آسیب افراط و تفریط قرار می‌گیرد یادآور شد: اگر اعتدال معطوف به عدالت و چنانچه عدالت معطوف به سعادت انسانی شکل بگیرد، اعتدال متنزل بوده و پذیرفته شده است.

جوادی‌آملی گفت: عدالت و سعادت پرده‌نشین و اعتدال شاهد بازاری است. از این رو اگر عدالت باطن اعتدال را تأمین نکند شایسته نظامی که امام (ره) آن را بنیان‌ گذاشت نخواهد بود.

رئیس بنیاد بین المللی اسراء با تأکید بر اینکه اعتدال باید خود را با عدل و عدالت میزان کند، گفت: این هنر دولت است که نسبت عدالت و اعتدال را از یک سو و عدالت را به عنوان سطح توقعات نسبت به سعادت حقیقی که سقف آن است میزان کند.

وی تأکید کرد: اگر اعتدال ما در حد اعتدال غرب و شرق معنا شود و از وحی نشأت نگیرد،‌ از دولت در جامعه متوقع نخواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها