امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127194
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش ملی اعتدال صبح امروز چهارشنبه در محل کتابخانه ملی با حضور حجت‌الاسلام سید حسن

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش ملی اعتدال صبح امروز چهارشنبه در محل کتابخانه ملی با حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، محمد نهاوندیان، مرتضی بانک، سیدحسین هاشمی، حسام‌الدین آشنا، احمد پورنجاتی، محمدرضا تاجیک، هادی خانیکی، نجفقلی حبیبی، حسین سلیمی و برخی دیگر از شخصیت‌های دولتی و اصلاح‌طلب برگزار شد با حاشیه‌های همراه بود که در ادامه می‌آید:

*این همایش از ساعت 8:45 با قرائت قرآن و با اجرای سهیل محمودی آغاز شد، وی ضمن اشاره به همزمانی این همایش با شهادت امام سجاد (ع) گفت که قرار بود این همایش روز شنبه برگزار شود که به دلیل برنامه‌های سیدحسن خمینی، برگزاری آن به امروز موکول شد.

*سخنران اول این مراسم سیدرضا صالحی امیری رئیس کتابخانه بود که پس از خیر مقدم به مدعوین این همایش، قانعی‌راد مسئول کمیته اجرایی همایش گزارشی از عملکرد چندین ماهه این همایش ارائه داد.

*سخنران افتتاحیه همایش اعتدال حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی بود که به تبیین مفهوم اعتدال پرداخت و پس از تذکر درباره طولانی شدن زمان سخنرانی، گفت که یکی از ملاک‌های اعتدال رعایت وقت است که با خنده حضار همراه شد.

وی پیش از آغاز سخنرانی خود حضار را به دلیل همهمه بیش از حد به رعایت سکوت دعوت کرد و از آنان خواست که به او اجازه بدهند تمرکز داشته باشد.

* نهاوندیان سخنران بعدی این مراسم بود که به عنوان رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر خود را طرفدار اعتدال می‌دانیم باید با مخالفین خود با صبوری برخورد کنیم چرا که اعتدال مبتنی بر جامع‌نگری است.

*نهاوندیان که در 10 بند به تشریح مفهوم اعتدال پرداخته بود،‌به دلیل صحبت کردن بیش از تایم در نظر گرفته شده با تذکر مجری مواجه شد و سهیل محمودی خطاب به حضار گفت به دلیل «خَلَقَ سَبعَ السَمَواتٍ وَ مِنَ الاَرضِ» امیدوار بودیم که پس از هفت بند تمام شود اما تا 10 مورد که عدد رندی است، ادامه داشت!

*حضور گسترده اصلاح‌طلبان و فعالان سیاسی «انتخابات 88» در همایش «اعتدال» از نکات قابل توجه این همایش بود.

*صالحی امیری رئیس کتابخانه ملی پس از اتمام بخش نخست همایش با حضور در بخش‌های مختلفی که مسئولیت برگزاری و پوشش رسانه‌ای این همایش را بر عهده داشتند، از زحمات این افراد تقدیر و تشکر کرد.

*سید محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات به سیاق همیشگی خود پس از اصرارهای مکرر مسئولان برگزاری این همایش حاضر نشد در ردیف جلو و در ردیف مهمانان اصلی بنشیند.

*با وجود حضور پررنگ مسئولان دولتی در این همایش، هیچ‌یک از آنان پس از اتمام مراسم حاضر به صحبت در جمع خبرنگاران نشده و ترجیح دادند، مراسم را زودتر ترک کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها