امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12720
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌‌الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جمع اعضای کمیته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌‌الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جمع اعضای کمیته دانشجویی ستاد ایرانی آرام اظهار داشت: غلامعلی حداد عادل، شخصیتی فاضل، دانشمند و علمی است که پیشینه مدیریتی وی نشان می‌دهد که فردی مدیر در امور اجرایی است و با تدبیر امور را به جلو می‌برد.

وی افزود: حداد عادل در مجلس ششم با قاطعیت در مقابل عملکرد باندی، انحصارطلبی و استبداد جریان سکولار ایستاد و در اداره مجلس هفتم بدون توجه به گرایش افراد در درون خانواده نیروهای انقلاب از تمام آنها استفاده کرد و همواره از عملکرد باندی و حرکت در حلقه بسته دوری می‌کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: عملکرد وی به گونه‌ای بود که در تمام سال‌های مجلس هفتم، به ویژه در سال پایانی عملکرد مجلس هفتم و مدیریت آن، مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت که حضرت آقا از اداره مجلس با عنوان «عملکرد تحسین برانگیز» یاد کردند و حتی در ابتدای مجلس هشتم نیز از نمایندگان خواستند تا مجلس هشتم مانند مجلس هفتم اداره شود.

نماینده مردم قم در مجالس هفتم، هشتم و نهم با اشاره به اداره عالمانه مجلس هفتم توسط حداد عادل، تصریح کرد: برخی قاطعیت را برخورد چماقی و پرخاشگری معنا می‌کنند، در حالی که قاطعیت، ایستادگی بر حق مردم بدون پرخاشگری است و حداد عادل با ایستادگی بر حقوق مردم، مانع از این بودند که دعوا و تنش در عرصه رسانه مطرح شود.

وی ادامه داد: مشاهده می‌کنید که اکنون چگونه تضاد و تنش بیرونی بین رؤسای قوا، مشکلاتی را برای کشور موجب شده است، این در حالی است که حداد عادل در اداره مجلس، تضادهای بین مجلس و دستگاه اجرایی را با رایزنی و گفت‌وگو حل می‌کرد تا با آرامش، منطق و اخلاق بتوان مشکلات مردم را پاسخ داد.

آشتیانی با اشاره به روحیه حداد عادل در کار جمعی گفت: روحیه کار تیمی و احترام به خرد جمعی کاملا در پیشینه کاری و مدیریتی وی وجود دارد و حداد در تمام امور قائل به این است که با کارشناسان اهل فن و همه جریان‌های انقلابی مشورت کند و وقتی به نتیجه رسید، بدون توجه به هیاهوها موضوع را به جلو ببرند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مناظرات تلویزیونی کاندیدای ریاست جمهوری بیان داشت: حداد عادل در تمام رقابت‌های انتخاباتی تلاش کرد تا از انقلاب و ارزش‌های انقلاب حمایت کند که در مناظرات هم مشهود بود و بدون توجه به رأی، از انقلاب و ارزش‌ها به صورت اخلاقی و علمی دفاع کرد.

وی با اشاره به خاطره‌ای از مجلس هفتم افزود: یک روز که احمدی‌نژاد وزیر جدید معرفی کرده بود و تصمیم گرفتند تا به یکی از آنها رأی ندهند، که رابطه دولت و مجلس در وضعیت تنش‌آمیزی قرار گرفته بود در شرایطی که مجلس آمادگی تشنج را داشت و برخی از نمایندگان می‌خواستند واکنش تندی از سوی حداد عادل بیان شود، با یک شعر، فضای مجلس را از تشنج به آرامش کشاند و به محض اینکه احمدی‌نژاد وارد شد و در صندلی مقابل حداد عادل نشست خطاب به وی گفت: «آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا» همه نمایندگان خندیدند و خود احمدی‌نژاد هم خندید و التهاب مجلس کاهش یافت.

آشتیانی ادامه داد« بعدها در قم وقتی حداد عادل به دیدار مرحوم آیت‌الله مشکینی رفت به همین اتفاق در مجلس اشاره کرد و گفت: «رادیوی من باز بود و مذاکرات مجلس را گوش می‌کردم این یک مصرعی که تو خواندی به اندازه یک کتاب در فضای مجلس مؤثر بود».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها