امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127203
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهور امشب در کنفرانس ملی کارآفرینی و تولید ملی که ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهور امشب در کنفرانس ملی کارآفرینی و تولید ملی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار داشت: امروز در عصری هستیم که عصر دانایی و خلاقیت است و اقتصاد صنعتی به اقتصاد دانش‌بنیان تبدیل می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه طبق اسناد بالادستی ما باید به کشوری توسعه یافته تبدیل شویم، گفت: باید از نیروهای کارآفرین خود نهایت بهره را ببریم.

امین‌زاده تأکید کرد: کارآفرینان افرادی هستند که باعث پیدایش نوآوری در صنعت، تجارت و اقتصاد شده و کارآفرینی که خود را به خطر می‌اندازد نیاز به موفقیت و استقلال دارد از این‌رو باید الزامات را برای او فراهم کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به قوانین موجود مانند اصول سوم، بیست و هشتم و چهل و سه قانون اساسی، سند چشم‌انداز، سیاست‌های کلی اشتغال و اصل 44 قانون اساسی، یادآور شد: به طور کلی با این قوانین به نظر می‌آید ما کمبود و خلاء قانونی نداریم و بیشتر در حوزه اشتغال و کارآفرینی نیاز به اجرای قانون است.

معاون حقوقی رئیس جمهور افزود: شاید این تصور وجود داشته باشد که دولت باید اشتغال کامل ایجاد کند اما بنابر نظر حقوقدانان و اقتصاددانان دولت متعهد به وسیله است نه نتیجه که در همه کشورهای جهان به همین شکل است.

وی بر همین اساس به فعال کردن بخش خصوصی اشاره و تصریح کرد: در این صورت کمک بزرگی به کشور کرده‌ایم؛ فضای کشور باید به گونه‌آی باشد که کارآفرین ما امنیت خاطر داشته و فضای اقتصاد کشور حتی با وجود تحریم‌ها پابرجا باشد.

امین‌زاده با تأکید براینکه ما همواره در دولت مطرح می‌کنیم کسی که به فکر اشتغال و دلسوز دولت است نباید زمین بخورد، گفت: دولت با تمام وجود برای کشور کار می‌کند؛ با نفت 114 دلار دولت وارد عرصه می‌شود و با 80 دلار آن را اداره می‌کند.

وی اقتصاد کشورمان را تک‌محصولی توصیف کرد و خواستار رعایت قناعت از سوی همگان شد.

معاون حقوقی رئیس جمهور در خاتمه گفت:‌ ما همواره سعی می‌کنیم که قوانین مزاحم کسب و کار را از سر راه برداریم و ۲ هفته یکبار نیز در اتاق بازرگانی این قوانین را بررسی می‌کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها