امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12721
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مهم ترین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مهم ترین برنامه های اجرا شده طی دولت نهم و دهم در حوزه بهداشت و سلامت اظهار داشت: در دولت نهم و دهم زیرساخت های زیادی به وجود آمد تا بتواند نظام سلامت را تقویت کند که یکی از مهم ترین اقداماتی که از ابتدای دولت نهم جدی گرفته شد، اجرای برنامه پزشک خانواده بود که این طرح در دو قانون برنامه توسعه به آن تاکید شده بود و 17 سال پیش در وزارت بهداشت تصویب شده بود اما در دولت نهم و دهم جدی گرفته شد.اگرچه این برنامه هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است اما امیدواریم در ماه های پایانی فعالیت دولت دهم به نتایج مدنظر برسد.

طریقت منفرد در ادامه گسترش برنامه پزشک خانواده در سطح کشور را یکی از نیازهای ضروری ذکر کرد که باید در دولت های بعد هم ادامه یابد.

وی در ادامه افزود: همچنین یکی از برنامه هایی که باید در دولت بعدی به آن توجه ویژه شود، ارتقای کیفی و کمی خدمات مراکز بهداشتی درمانی دولتی که 80 درصد امکانات کشور را تشکیل می دهند، است. که باید برای کارکنان سطح اول خدمت به ویژه پزشکان انگیزه ای ایجاد کنیم و با تفویض اختیار و به رسمیت شناختن جایگاه آنها عملکرد بیمارستان های دولتی را از نظر کمی و کیفی ارتقا دهیم و بهره ورری بیشتری از سرمایه های ملی و مراکز بهداشتی و درمانی دولتی داشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها