امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127219
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به تازگی انرژی خورشیدی در حال افزایش است و پروژه‌های سازگار با محیط زیست از انرژی ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به تازگی انرژی خورشیدی در حال افزایش است و پروژه‌های سازگار با محیط زیست از انرژی خورشیدی بیشتر الهام گرفته است.

در آمستردام یک پیست دوچرخه سواری با پنل‌های فتوولتائیک توسط موسسه پژوهش هلندی در حومه آمستردام ایجاد شده است. 

این مسیر دوچرخه سواری توسط مؤسسه تحقیقات TNO که در خطوط سازگار با محیط زیست مانند مسیرهای خورشیدی جاده‌ها و بزرگراه‌های هوشمند کار می‌کند، ساخته شده است که حدود 200 دوچرخه هر روز می‌توانند در این مسیر رفت و آمد کنند و قادر است سه خانه که در این مسیر واقع شده‌اند را تغذیه کند.

این جاده در آغاز ماه نوامبر سال 2014 افتتاح شد و توسط اهالی منطقه استفاده می‌شود و از نظر کارایی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

مواد این مسیر خورشیدی از پنل‌های پیش ساخته، بلوک بتنی با یک لایه شفاف شیشه‌ای تشکیل شده است.

زیر لایه شیشه‌ای یک محافظ برای سلول‌های خورشیدی وجود دارد که ساختار آن از سیلیسیوم کریستالی است؛ برای اطمینان از چسبندگی، شیشه آن دارای پوششی خاص است و به اندازه کافی قوی و مقاوم است.

محل این جاده خورشیدی در زمینی قرار گرفته است که کمی شیب دار است؛ این مسیر خورشیدی حدود 30 درصد انرژی کمتر از روی پشت بام‌های خورشیدی تولید می‌کند.

این موسسه در نظر دارد 20 درصد از 140 هزار کیلومتر جاده‌های متقاطع هلند را با پنل‌های خورشیدی بپوشاند که این می‌تواند منجر به مقادیر زیادی انرژی خورشیدی شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها