امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127228
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعباس صالحی  طی سخنانی در نشست هم اندیشی شهردار تهران با ناشران، اظهارداشت: شهرداری تهران موقعیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعباس صالحی  طی سخنانی در نشست هم اندیشی شهردار تهران با ناشران، اظهارداشت: شهرداری تهران موقعیت متفاوت، مغتنم و بسیار قابل توجهی هم از لحاظ الگوسازی شهری برای ایران و هم از منظر تراکم جمعیتی و منابع مالی دارد. علاوه بر این بخش اعظم حوزه نشر نیز در تهران است و از این رو می‌تواند ارتباط قوی بین فرهنگ مکتوب و حوزه نشر در تهران وجود داشته باشد.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: فضای حوزه اقتصاد نشر هم اکنون در شرایطی است که باید به سراغش رفت. در غیر این صورت در دهه بعدی شرایط بسیار سختی خواهد داشت. اگر نگوییم نشر در یک بحران قرار دارد، در یک رکود است و خروج آن از رکود از همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج است.

صالحی ادامه داد: برای حل این مشکل احتیاج به تجمیع همت‌ها وجود دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همین نگاه به دنبال هم افزایی های بیشتری است تا با یک هم افزایی ملی صنعت نشر را از رکود خارج کنیم.

به گفته معاون فرهنگی وزیر ارشاد این هم افزایی در حوزه جذب تسهیلات مالی و خرید کتاب بوده است چرا که گردش مالی در بخش کتاب دیربازده است.

وی در ادامه تصریح کرد: احتیاج به یک همراهی برای ورود پول به بازار صنعت نشر داریم چرا که اگر این سرمایه به بازار تزریق نشود، سرمایه‌های موجود بازار نیز رو به اضمحلال خواهند بود.

صالحی در ادامه تاکید کرد: انتظار داریم در حوزه جذب مالی و تسهیلات مالی اتفاقاتی رخ دهد و زمینه‌هایی از بانک شهر و یا سایر نقاط فراهم شود تا بازار از رکود خارج شود. در غیر این صورت این سرازیری بازار ادامه خواهد داشت و مشخص نیست سرازیری در کجا متوقف خواهد شد.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد همچنین گفت: ایده های مختلفی در حوزه تسهیلات و مقررات بوجود دارد تا صنعت نشر را از رکود خارج کند؛ اگر بحث خروج از رکود در اقتصاد مطرح است، این بحث در صنعت نشر نقش مضاعفی دارد.

صالحی با اشاره به چرخه تولید، توزیع و مصرف کتاب در ایران، عنوان داشت: در این چرخه نباید نشر را دولتی کرد، اما حوزه‌های زیرساختی که می‌تواند به کمک صنعت نشر بیاید، کار حاکمیت‌ها است. همانطور که در بخش‌های دیگر به زیر ساخت‌ها در بخش حاکمیتی توجه می‌کنیم، در صنعت نشر نیز باید این اتفاق بیفتد.

به گفته معاون فرهنگی وزیر ارشاد اقدام مدیریت شهری در سطح تهران و فضای فعلی می‌تواند نمایه‌ای در سطح کشور شود.

وی در پایان ابراز داشت: شهردار تهران در این دوره آثار ماندگاری را از خود به جا گذاشته است و در حوزه فرهنگ مکتوب نیز می‌تواند آثار ماندگارتری از ایشان به یادگار بگذارد.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها