امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127229
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود سهیلیان دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره انجمن چشم‌پزشکی ایران با اشاره به ورود داروهای جدید و گران‌قیمت به ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود سهیلیان دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره انجمن چشم‌پزشکی ایران با اشاره به ورود داروهای جدید و گران‌قیمت به بازار تصریح کرد: در چشم‌پزشکی مدرن و بیماری‌های شبکیه، داروهای جدید و گران‌قیمتی وارد بازار شده است که تهیه آنها از عهده مردم خارج است و بیمه باید آنها را پوشش دهد.

وی تصریح کرد: در برخی از این داروها را می‌توان برای چند نفر استفاده کرد که این خود عامل پایین آمدن هزینه درمان برای فرد است اما آمپول‌های جدید برای یک نفر به کار رفته و گران‌قیمت هستند.

سهیلیان خاطرنشان کرد: برخی از این داروها به حالت ایمپلنت هستند یعنی باید درون چشم کاشته شوند تا به مرور زمان دارو را داخل چشم آزاد کنند اما به دلیل قیمت بالا برای بسیاری از افراد دست یافتنی نیستند و به داروهای تک نسخه‌ای معروفند.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره انجمن چشم‌پزشکی ایران افزود: قیمت برخی از این داروها تا 5 میلیون تومان می‌رسد و با توجه به این قیمت بسیاری از افراد از تهیه آن ناتوان هستند و این مهم ضرورت وارد عمل شدن بیمه‌ها را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها