امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127231
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود ناصری‌پور دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره چشم‌پزشکی ایران انسداد رگ‌ها و ایجاد بافت‌های اضافی در شبکیه ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود ناصری‌پور دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره چشم‌پزشکی ایران انسداد رگ‌ها و ایجاد بافت‌های اضافی در شبکیه را از جمله تأثیرات دیابت در چشم افراد دانست و گفت: دیابت پس از پیری شبکیه مهمترین عامل اختلالات چشمی است.

وی افزود: در سال‌های اخیر به علت غربالگری افراد مبتلا به دیابت، مشکلات چشمی ناشی از دیابت در مراحل ابتدایی تشخیص داده می‌شود که این موضوع تا حد زیادی از عوارض بیماری دیابت بر چشم کاسته است، با این وجود هنوز هم تعداد زیادی از افراد مبتلا به دیابت در مراحل پیشرفته مشکلات چشمی مراجعه می‌کنند.

ناصری‌پور به افراد دیابتی توصیه کرد که هر فرد مبتلا به دیابت که چشمش تحت تأثیر عوارض دیابت قرار نگرفته است، باید سالانه یک بار به چشم‌پزشک مراجعه کند و بیماری که در حال درمان چشم است، باید در فواصل کوتاهتر مراجعه کند.

وی افزود: چنانچه افراد مبتلا به دیابت به موقع به چشم پزشک مراجعه کنند، از نابینایی فرد جلوگیری می‌شود و می‌توان بسیاری از عوارض را با لیزر درمانی و یک تزریق ساده در چشم حل کرد و بیمار را از انجام جراحی معاف کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها