امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127235
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از  روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حسن ربیعی با اشاره به اینکه اولویت اصلی برنامه‌های سال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از  روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حسن ربیعی با اشاره به اینکه اولویت اصلی برنامه‌های سال 94 سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان است، اظهار داشت: اجرای امینانه نیات واقفان، همواره طی پنج سال اخیر در دستور کار سازمان اوقاف بوده است اما باتوجه به اقدامات و اخذ اطلاعات و آمارهای دقیق از موقوفات کشور طی سال‌های اخیر، هم اکنون آمار و نقشه اطلاعاتی موقوفات کشور در قالب سامانه جامع مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه گردآوری و تدوین شده است و بدین جهت در سال 94 ، تمام ظرفیت و ارکان سازمان، در راستای اجرای امینانه نیات واقفان تلاش خواهند کرد.

مدیر کل حوزه ریاست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه هم اکنون اوقاف به یک بلوغ و تکمیل اطلاعات در خصوص موقوفات دست یافته است، تصریح کرد: براساس اطلاعات موجود در سامانه جامع مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه ، مشخص است که در چه تاریخ و مکانی در یک استان، باید نیت یک موقوفه اجرایی شود.

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه براساس ماموریت سازمانی، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، مامور اجرای نیات واقفان خیراندیش است، افزود: براساس اطلاعات جمع آوری شده در سامانه ، اجرای امینانه نیات واقفان، با تکیه بر اطلاعات دقیق در دستور کار قرار گرفته و در این راستا، تمام معاونت‌ها ، ادارات کل و ارکان سازمان مأمور اجرای امینانه نیات واقفان هستند و شرح وظایفی برای هریک تعریف شده است.

وی وظیفه روابط عمومی‌ها را در این زمینه، اطلاع رسانی و تبلیغات برشمرد و تصریح کرد: اطلاع رسانی اجرای امینانه نیات از طریق ابزارهای رسانه‌ای و بهره‌گیری از تبلیغات به عنوان شیوه اطلاع رسانی مستقیم و در نهایت تعامل فی مابین با دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط، وظیفه و مأموریت مسئولان روابط عمومی است.

ربیعی با اشاره به اینکه برای اولویت‌های پیش بینی شده سازمان اوقاف در سال 94، ماموریت هریک از معاونت‌ها و ادارات کل ستاد و استان‌ها مشخص شده است، گفت: اجرای امینانه نیات واقفان، تحول در منابع انسانی و تحول اقتصادی؛ اولویت برنامه‌ای سازمان اوقاف در سال 94 است.

وی اضافه کرد: یکی از افتخارات مدیریت فعلی در سازمان اوقاف، تبدیل سبک وقف فردی به وقف جمعی است که باتوجه به شرایط کنونی اقتصادی جامعه، نیازمند تحول بود و عرضه اوراق وقف یکی از مصداق‌های این تحول است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها