امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127238
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیده مصطفایی مدیرعامل انجمن صرع در نشست خبری یازدهمین کنگره بین‌المللی این ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیده مصطفایی مدیرعامل انجمن صرع در نشست خبری یازدهمین کنگره بین‌المللی این انجمن با اشاره به مشکلات فرهنگی به عنوان مهمترین علت اختلال در شناسایی و درمان شدن مبتلایان به صرع است، تصریح کرد: بر اساس استانداردهای جهانی باید حدود 700 هزار تا یک میلیون فرد مبتلا به اختلال صرع در ایران داشته باشیم.

بر اساس ‌آمارها نیم تا یک درصد افراد هر جامعه به اختلال صرع مبتلا هستند که این درصد در ایران احتمالاً به عللی همچون تصادفات و ازدواج‌های فامیلی و مسائل ژنتیک بیش از سایر کشورهاست.

وی شناسایی و درمان صرع در ایران را به علت مشکلات فرهنگی دارای اختلال دانست و گفت: بار فرهنگی صرع از بار بیماری صرع بیشتر است.

مصطفایی تأکید کرد: بار فرهنگی صرع مانع از طی مسیر درمانی این اختلال است و حواشی اجتماعی آن بیش از خود بیماری است که این موضوع درمان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

مدیرعامل انجمن صرع خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد مبتلا به اختلال صرع مسیر درست درمان را طی نمی‌کنند و یا به طور کل بیماری خود را پنهان می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم جدا شدن اختلال صرع از خرافات گفت: این اختلال ربطی به جن، تاوان گناه و نظایر آنها ندارد بلکه ناشی از یک مشکل در مغز انسان است و فرد دارای اختلال مغزی می‌تواند زندگی عادی داشته باشد چنانچه بسیاری از بزرگان نظیر منگوک و ناپلئون بناپارت مبتلا به این اختلال بودند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها