امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127291
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفت منابع مالی و آموزش‌هایی که نیروهای گروه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفت منابع مالی و آموزش‌هایی که نیروهای گروه تروریستی داعش دیده‌اند، آن را به یک تهدید فوق‌العاده بزرگ تبدیل کرده است.
آقای هیگل که در برنامه «چارلی رز» صحبت می‌کرد، گفت: «تاکنون هیچ سازمانی نظیر داعش ندیده‌ایم که تا این حد سازمان‌یافته، آموزش‌دیده، ثروتمند، استراتژیک، خشن، شدیدا بی‌رحم باشد. ما تاکنون ندیده بودیم همه این‌ها در یک گروه جمع شود.»
وی همچنین با اشاره به ایدئولوژی این گروه و همچنین استفاده آن از شبکه‌های اجتماعی، گفت در کنار قرار گرفته همه این‌ها موجب شده تا داعش به یک «تهدید جدید» بدل شود.
وزیر دفاع آمریکا اذعان کرد که واشنگتن به تنهایی قادر به رویارویی با این تهدید نیست و نیاز به همکاری دیگر کشورها و همچنین ایجاد ائتلاف داشته است.
وی افزود: «کشوری را در خاورمیانه نمی‌شناسم که نخواهد داعش متوقف شود، نمی‌دانم شاید کسانی هم باشند، اما همه کشورها در خاورمیانه، از جمله ایران، داعش را تهدیدی روشن می‌دانند... آن‌ها (داعش) همه را می‌کشند،‌ مسیحیان، کردها، سنی‌ها و شیعیان.»
چاک هیگل در ادامه در پاسخ به این سوال که آمریکا چطور می‌خواهد با این گروه مقابله، کند گفت واشنگتن با تمام امکاناتی که دارد، نیازمند تشکیل ائتلاف است. وی اذعان کرد که در این ائتلاف اختلافاتی وجود دارد و «برخی می‌گویند (بشار) اسد اول باید برود و برخی می‌گویند داعش باید برود.»
ترکیه از جمله متحدان آمریکاست که تاکنون رسما به ائتلاف تحت رهبری این کشور نپیوسته است. مقامات آنکارا عنوان کرده‌اند تنها در صورتی به ائتلاف می‌پیوندند که هدف از آن تغییر نظام سوریه باشد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار