امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۶:۰۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1273
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 257
‌مسعود ‌ده‌نمکی در گفت ‌و گو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برگزاری جشنواره روحانی در قاب سینما و چگونگی ترسیم چهره روحانیت در فیلم های ایرانی گفت : ...

‌مسعود ‌ده‌نمکی در گفت ‌و گو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برگزاری جشنواره روحانی در قاب سینما و چگونگی ترسیم چهره روحانیت در فیلم های ایرانی گفت : به نظر من در بعضی از فیلم ها سینمایی تصویری درست و منطبق با حقیقت از روحانیت ارائه شده است .

وی افزود: فیلم سازی در باره روحانیت نیازمند شناخت عمیق این طبقه اجتماعی است . بعضا کسانی که شناخت عمیق نسبت به این طبقه اجتماعی نداشتند و به سراغ ساخت فیلم هایی رفتند که تصویری نامانوس و نادرست و شعاری از روحانیت در آنها ارائه شده است. شاید این جشنواره بتواند این معضل را برطرف کند و شناختی نسبی ایجاد کند .

ده نمکی با اشاره به دراماتیک بودن زندگی روحانیون تاکید کرد : به نظر من درون مایه زندگی ،کار ،درس و اتفاقات زندگی روزمره روحانیت بستری دراماتیک برای ساخت فیلم های سینمایی و سریالهای تلویزیونی ایجاد می کند. نزدیک شدن به روحانیون ویژگی های خاص خودش را دارد و باید در این زمینه حوزه علمیه با مشارکت و حمایت و دادن امکانات تحقیقاتی به نویسندگان و فیلم سازان در این زمینه گام های موثری بر دارد. هرچند که تا به امروز در این زمینه کم کاری های انجام شده است .

سازنده سه گانه «اخراجی‌ها» با اشاره به جایگاه روحانیت در فیلم هایش گفت : سعی کردم بخشی از ارتباطاتی را که در طی این سالها با روحانیت از نزدیک داشته ام در فیلم هایم به تصویر در بیاورم، اما به طور مستقیم در فیلم‌هایم به شخصیت روحانیت نپرداختم . در فیلم «رسوایی» سعی و تلاشم بر این بود که شخصیت روحانی مورد پرداخت پررنگ وجدی تری قرار بگیرد و تصویری جدیدی از این شخصیت‌ها به مخاطب عرصه شود . 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها