امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127308
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تازه‌ترین ماهنامه الکترونیکی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران «روزنامه قبله عالم» منتشر شد. این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تازه‌ترین ماهنامه الکترونیکی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران «روزنامه قبله عالم» منتشر شد. این روزنامه در حقیقت یادداشت‌های ناصرالدین شاه قاجار در سنوات مختلف است که به روز بوده و به  وقایع اتفاقیه روزمره چه جزئی و چه مهم می‌پردازد و جالب این است که هیچ نکته  کوچکی را از قلم نمی‌اندازد. تا کنون این یادداشت‌ها در جایی به چاپ نرسیده و برای اولین بار است که از سوی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران منتشر می‌شود. در شماره‌های بعدی نیز بخش‌های دیگر این یادداشت‌ها ارائه خواهد شد. نقاشی‌های این شاه قاجار نیز در بخش دیگری از بهارستان شماره 140 آورده شده است.

معرفی نخستین نشریه زنان در کشور به نام «دانش» که به مدیریت و صاحب امتیازی دکتر کحال دختر یعقوب جدیدالاسلام همدانی در 10 رمضان سال 1328ق، در «مطبعه شرقی» منتشر شد در شماره جدید بهارستان آمده است. آلبوم تصاویر بازدید ملکه انگلیس از ایران در اسفند 1339 و تاریخچه‌ای از دیدار شاهان ایران با ملکه‌های انگلستان را در «به روایت تصویر» ملاحظه خواهید کرد. نخستین اجلاس سران کشورهای اسلامی اهداف و دستاوردهای آن نیز بخش دیگری از تازه‌ترین شماره نشریه الکترونیکی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

برای ورق زدن این نشریه به صورت الکترونیکی می‌توان به پایگاه اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران مراجعه کرد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار