امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12731
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 144
حسین کلخورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص میزان زباله جمع شده در تهران بطور روزانه گفت که حدود هفت هزار تن زباله بطور متوسط در تهران ...

حسین کلخورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص میزان زباله جمع شده در تهران بطور روزانه گفت که حدود هفت هزار تن زباله بطور متوسط در تهران جمع‌آوری می‌شود که این میزان زباله از طریق تخلیه مخازن، رفت و روب معابر و نظافت انهار و کانالها حاصل می‌شود.

نامزد چهارمین دوره انتخابات شورای شهر در پاسخ به این پرسش که کماکان بخش اعظم این زباله‌ها دفن می‌شود، گفت: خیر ، با کارهائی که در سالهای گذشته انجام شده صد در صد این زباله‌ها پردازش می‌شوند لذا بخشی از زباله‌های قابل بازیافت جدا می‌شود و الباقی به سایت تخمیر حمل شده و با طی مراحل تخمیر به طریق هوازی به کود کمپوست تبدیل می‌شود البته این پروسه کمی طولانی است و کمپوست با کیفیت متوسط تولید می‌شود.

معاون سابق شهردار تهران در خدمات شهری در پاسخ به این پرسش که در مورد تبدیل زباله به انرژی الکتریکی چه اقداماتی انجام شده و به نظر شما کدام روش باید دنبال شود، گفت: در سالهای اخیر علاوه بر اقداماتی که در زمینه تکمیل خطوط پردازش و ایجاد سایت دوم تخمیر صورت گرفته، جهت استفاده از زباله بعنوان سوخت نیروگاههای مولد برق با دو روش سیستم مخازن‌ هاضم و کوره زباله سوز با ظرفیت حدود 300 تن در روز و تولید تقریباً 3 مگاوات برق توسط هر سیستم اقدام شده است.

 نامزد چهارمین دوره انتخابات شورای شهر ادامه داد: بطوریکه در روش استحصال گاز از مخازن هاضم که برای داخل شهرها مناسب است از زباله تر استفاده می‌شود که اولین واحد آن در منطقه چهار با مشارکت بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید و در روش زباله‌سوز غالباً زباله خشک استفاده شده و از حرارت حاصله جهت تولید برق استفاده می‌شود.

کلخورانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی اگر کل زباله شهر تهران به انرژی الکتریکی تبدیل شود قابلیت تولید چه میزان برق را داریم، گفت:میزان تولید برق متناسب با ظرفیت نیروگاهاست که امروزه در برخی کشورها واحدهایی تا 2000 تن در روز هم ساخته شده ولی تقریباً هر 100 تن زباله مخلوط قابلیت تولید حدود یک مگاوات برق را دارد لذا تقریباً 7000 تن زباله در روز حدود 70 مگاوات انرژی الکتریکی می‌توان تولید کرد.

نامزد چهارمین دوره انتخابات شورای شهر در خصوص  میزان سرمایه‌گذاری در این رابطه تقریباً گفت که با تجربه اولی که در شهرداری انجام شده و با توجه به تغییرات نرخ ارز تقریباً هر مگاوات برق تولیدی حدود 8 میلیارد تومان هزینه تأسیسات، تجهیزات و ابنیه برآورد می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها