امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127315
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد احسانی با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی «اسب سفید پادشاه» یادآور شد: ازاینکه پس از چند سال آقای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد احسانی با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی «اسب سفید پادشاه» یادآور شد: ازاینکه پس از چند سال آقای لطیفی مجددا به سینما برگشته‌اند خوشحالم.

وی توضیح داد: وجود کارگردانانی مانند ایشان که در سابقه خود فیلم‌ها و سریال‌های پرمخاطبی داشته‌اند مغتنم است. جذب مخاطب در عین داشتن دغدغه‌های اجتماعی و اخلاقی کار پیچیده و سخت و البته اندیشمندی است.

معاون ارزشیابی سازمان سینمایی تاکید کرد: تنها در صورتی سینما به حیات طبیعی خود بر می‌گردد که بخش مهمی از فیلم‌ها بتوانند هزینه تولید و سود منصفانه خود را از گیشه تامین کنند البته روشن است که جذب مخاطب به هرقیمت هم مطلوب نیست بلکه هر اثر هنری باید با استفاده از مضمون صحیح و ساختار و فرم مناسب ضمن احترام به شعور مخاطب در یک روند تدریجی سطح سلیقه او را هم ارتقاء دهد.

احسانی ادامه داد: در کنار سینمایی که با مخاطب عام مواجه است بخش دیگری نیز که از آن به سینمای هنری و فرهنگی تعبیر می‌شود ضروری است.

به گفته وی، این سینما که معمولا توسط مخاطبین و علاقمندان حرفه ای تر سینما دنبال می شود فرصتی است که تولیدکنندگان آثار سینمایی و مخاطبین آن‌ها عرصه‌ها و فضاهای جدیدی را تجربه کنند و از ایستایی و کلیشه شدن مضامین و ساختارها جلوگیری شود.

محمدحسین لطیفی گفت: فیلم «پاریس تا پاریس» کار بخش برون مرزی سیما و تله فیلم بود و بعدها نسخه سینمایی از این اثر تهیه شد.

وی درباه فیلم «اسب سفید پادشاه» اظهار کرد: امروز پس از 8 سال که از فیلم «روز سوم» می‌گذرد دوباره به سینما برگشتم و امیدوارم کمرم را محکم ببندم که جدی به سینما برگردم.

این کارگردان سینما توضیح داد: سعی کردم با این کار دست گرمی کنم و کار سنگین من در سینما اثری دفاع مقدسی با عنوان «مادر مادر مادر» خواهد بود که امیدوارم سال آینده به جشنواره برسانم.

لطیفی تاکید کرد: ژانر فیلم «اسب سفید پادشاه» را تجربه نکردم و بیشتر همکاران من در این زمینه تجربه داشتند. امیدوارم تجربه موفقی در حضور دوباره ام در سینما داشته باشم.

وی گفت: فیلمبرداری این اثر سینمایی را 17 آبان آغاز کردیم و پایان فیلمبرداری ما 24 تا 26 آذرماه خواهد بود و امیدوارم تا اول دی ماه این اثر سینمایی را به جشنواره برسانم.

فیلمبرداری فیلم اسب سفید پادشاه در منزلی در حوالی منطقه شاپور تهران ادامه دارد.

فرهاد قائمیان، الناز شاکردوست، مجید یاسر، لیدا عباسی، علی کاظمی و علی طباطبایی از بازیگران این اثر سینمایی هستند.
انهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار