امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127326
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهردار منطقه 7 تهران، با حضور در فروشگاه مرکزی سوره مهر، گفت: بر این باوریم که کتاب یک محصول فرهنگی است ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهردار منطقه 7 تهران، با حضور در فروشگاه مرکزی سوره مهر، گفت: بر این باوریم که کتاب یک محصول فرهنگی است و آماده‌ایم هر نوع حمایتی را از ناشران در زمینه راه‌اندازی فروشگاه کتاب و برگزاری نمایشگاه و ... به عمل آوریم.

رضا نگهبان، شهردار منطقة 7 تهران، با تبریک هفته کتاب، گفت: هم‌زمان با هفته کتاب، در نوزده سرای ‌محله با هدف پاسداشت کتاب مراسم و مسابقة کتابخوانی برگزار کردیم؛ امروز هم در خدمت چند ناشر حاضر شدیم که از زحمات آن‌ها تقدیر و تشکر کنیم و به دنبال بهبود روابط و همکاری با ناشران هستیم تا بتوانیم به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کنیم.

وی افزود: بارها آمادگی خودمان را به ناشران مختلف و از جمله انتشارات سوره مهر در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، برپایی مسابقات کتابخوانی، و مراسم رونمایی و نقد کتاب و ... اعلام کرده‌ایم؛ چون بر این باوریم که کتاب یک محصول فرهنگی است و نه یک کالای سودآور؛ به همین دلیل باید به ناشران کمک کرد؛ تا در سطح جامعه فرهنگ‌سازی و از ناشران حمایت شود.

شهردار منطقه 7 تهران همچنین با اعلام حمایت از ناشران در زمینه ایجاد کتاب‌فروشی در منطقه 7 افزود: برای راه‌اندازی فروشگاه‌های کتاب هم ما آماده هر کمکی هستیم. چون این مسئله باعث دسترسی آسان‌تر ساکنان این منطقه به کتاب خواهد شد که علاوه بر تمرکززدایی از کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب به توسعه فضای فرهنگی محلات و مناطق دیگر تهران هم کمک می‌کند.

وی در پایان گفت: الحمدالله کتاب‌هایی که سوره مهر منتشر می‌کند محتوای مناسب و قالبی شکیل دارند و به‌جاست که در سبد فرهنگی خانوارها قرار بگیرند. به هر حال وقتی رهبر معظم انقلاب کتاب‌های این انتشارات را مطالعه می‌کنند و روی آن‌ها تقریظ می‌نویسند، وظیفه دیگر نهادها و از جمله شهرداری است که از این کتاب‌ها حمایت کنند و آن‌ها را در اختیار شهروندان قرار دهند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار