امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127342
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی صبح امروز در کنگره بررسی شخصیت، اندیشه و آثار آیت‌الله

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی صبح امروز در کنگره بررسی شخصیت، اندیشه و آثار آیت‌الله آصفی که در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار کرد: اهتمام حوزه علمیه قم که مادر تمام حوزه‌ها محسوب می‌شود به گرامیداشت شخصیت آیت‌الله آصفی نشانگر آن است که حوزه‌ علمیه، قدر عزیزان خود را می‌داند.

وی افزود: چنین مسئله‌ای دارای ریشه قرآنی است؛ در سوره مبارکه مریم، آیاتی وجود دارد که خداوند به صورت امر دستور می‌دهد که ذکر پیامبران و اولیای الهی آورده شود زیرا آنها الگوهایی کامل برای همه انسان‌ها به شمار می‌روند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه آیت‌الله آصفی نماینده رهبری در حوزه علمیه نجف است گفت: هنوز شناخت صحیحی از چنین وجود عزیزی که عمر 77 ساله خود را بیشتر در راه مبارزه، جهاد، نگارش و بیان حقایق دینی صرف کرده وجود ندارد.

وی ادامه داد: هنوز طلاب علوم دینی هم شخصیت آیت‌الله آصفی را به طور کامل نشناخته‌اند و یکی از برکات این کنگره، آشنایی با او محسوب می‌شود زیرا امثال آیت‌الله آصفی الگو و سرمایه‌ای برای حوزه‌ها محسوب می‌شوند.

محمدی گلپایگانی با اشاره به بیش از 200 مکتوب آیت‌الله آصفی خاطرنشان کرد: گل سرسبد این مکتوبات، تفسیر قرآن در 10 جلد و در موضوعات مختلف است.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب افزود: پیامبر اکرم(ص) طبیب دوار به بودند و به دنبال مردم می‌رفتند تا آنها را هدایت کنند؛ آیت‌الله آصفی نیز به تبعیت از ایشان در سمت‌های مختلفی در نظام جمهوری اسلامی فعالیت کردند و در صحنه نیز حضور داشتند.

وی تصریح کرد: آیت‌الله آصفی با زحمت فراوان راضی شد که این کنگره را برای بررسی شخصیت و اندیشه‌هایش برگزار کنند.

محمدی گلپایگانی با اشاره به آثار مخرب تمدن غرب بر روی فرهنگ خانواده و روابط اجتماعی گفت: خجالت‌آور است که در این عصر و زمان، چیزی به نام همجنس‌گرایی رواج داشته باشد؛ یا امروز ازدواج سپید هم مطلب جدیدی است که در حال ترویج است یعنی دختر و پسری بدون اینکه صیغه محرمیتی بخوانند با یکدیگر زندگی کنند و هرگاه بخواهند از هم جدا شوند، اینها بدبختی‌هایی است که از سوی تمدن غرب، دامنگیر بشریت شده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری به پدیده زشت و نفرت‌انگیز داعش اشاره کرد و گفت: قطعا و یقینا، این گروه‌ها سر در آخور آمریکا و رژیم صهیونیستی دارند و دلایل روشنی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: اگر فتوای یک مرجع تقلید یعنی آیت‌الله سیستانی که جهاد را واجب کفایی اعلام کرد وجود نداشت، بعید بود که بغداد و کربلایی باقی می‌ماند؛ بعد از این فتوا بود که سیل عظیم معتقدان به علما و روحانیون و مراجع تقلید حرکت کردند و به مبارزه با داعش پرداختند به طوری که همان زمان اعلام شد بیش از یک میلیون نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.

محمدی گلپایگانی با اشاره به لزوم سامان‌دهی این نیروی مردمی خاطرنشان کرد: وزیر خارجه ما در مذاکرات به وزیر خارجه آمریکا گفته بود که شما همه جا باید به دنبال ما بدوید؛ سامان‌دهی نیروهای مردمی در عراق توسط ما صورت گرفت و همچنین مشاوره‌های مهمی به آنها داده شد.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه تکفیری‌ها به دنبال ورود به ایران بودند و گفته بودند بعد از کربلا و نجف، نوبت به مشهدالرضا خواهد رسید گفت: آنها اشتباه کرده‌اند و دیگر هرگز صدای مظلومیت اهل بیت(ع) به گوش جهان نخواهد رسید که امام حسین(ع) بفرمایند هل من ناصر ینصرنی و بیشتر مردم ایشان را یاری نکند.

وی با اشاره به وحشی‌گری‌های تکفیری‌ها و داعش در سوریه و عراق بیان کرد: در حقیقت آنها می‌خواهند به جهانیان بگویند اسلام یعنی خشونت و وحشی‌گری؛ تخریب مقبره حجر بن عدی در سوریه نیز نشان می‌دهد ریشه تکفیری‌ها را باید در خوارج صدر اسلام جستجو کرد.

محمدی‌گلپایگانی گفت: امروز فناوری و پیشرفت در خدمت بربریت، توسعه فحشا و گناه قرار گرفته است.

انتهای پیام/78004/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها