امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127349
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۵
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در نشست بحث آزاد شورای ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در نشست بحث آزاد شورای امنیت سازمان ملل، به نمایندگی از جنبش عدم تعهد درباره همکاری‌های بین‌المللی در مبارزه با تروریسم و افراطی گری خشونت آمیز مواضع جنبش عدم تعهد را تشریح کرد.

دهقانی همچنین آمادگی جنبش عدم تعهد را برای تشریک مساعی و مشورت به شورای امنیت درباره محتوای قطعنامه مبارزه با تروریسم اعلام کرد.

وی همچنین از موضع کشورمان نیز با برشمردن خطر تروریستهای تکفیری داعش برای همه منطقه تاکید کرد: مبارزه با این تروریست‌ها نیازمند عمل و نه صرفاً حرف و شعار است.

سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان در سازمان ملل با انتقاد از کشورهایی که تنها به شعار ضد داعش اکتفا می‌کنند و در جلوگیری از کمک رسانی به این گروه اهتمام لازم را به خرج نمی‌دهند، برخی اقدامات جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه با این گروهک تروریستی تشریح کرد.

وی افزود: جنبش عدم تعهد همه اشکال تروریسم را بشدت محکوم می‌کند و از همه دولتها می‌خواهد از هرگونه کمک سیاسی، مالی، معنوی که به تقویت این پدیده شوم می‌انجامد، خودداری کنند.

دهقانی گفت: هرگونه تهدید اعضای جنبش عدم تعهد به بهانه مقابله با تروریسم، سوءاستفاده از قوانین پناهندگی، خطر پناه دادن به تروریست‌ها در برخی کشورها و جلوگیری از استرداد آنها، خلاف روح همکاری بین دولت‌ها برای مقابله تروریسم و همچنین مغایر با مفاد حقوق بین‌الملل است.

سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان در سازمان ملل افزود: جنبش عدم تعهد نگرانی عمیق خود را درقبال تهدید حاد و فزاینده کنونی در جهان توسط تروریست‌های مسلح خارجی که با سفر به کشورهای مختلف و یا با تغییر ملیت‌های خود و با هدف ارتکاب، طراحی، زمینه سازی و یا مشارکت در اقدامات تروریستی صورت می‌پذیرد، اعلام می‌کند.

وی افزود: این تروریست‌ها با شرکت در دوره‌های آموزشی و همچنین تعلیم دوره‌های تروریستی به دیگران برای بکارگیری آنان در درگیری‌های مسلحانه ضد امنیت کشورها و افراد، اقدام می‌کنند. دهقانی با تاکید بر لزوم اجرای تعهدات بین‌المللی کشورها در این خصوص، بار دیگر اهمیت ظرفیت سازی سازمان ملل متحد و مساعدت این سازمان به کشورها برای ظرفیت سازی در چارچوب اختیارات سازمان ملل بویژه در کشورهای مواجه با این معضل را خاطر نشان کرد و گفت: البته هرگونه کمک باید با درخواست کشورهای مواجه با تروریسم صورت پذیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها