امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127361
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «قوبانیچ‌بیک تاآبالدیف» رئیس خبرگزاری ملی قرقیزستان در دیدار با نماینده

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «قوبانیچ‌بیک تاآبالدیف» رئیس خبرگزاری ملی قرقیزستان در دیدار با نماینده پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نقش همکاری‌های رسانه‌ای 2 کشور را در نزدیکی 2 ملت‌ مهم برشمرد.
 تاآبالدیف اظهار داشت: ایران و قرقیزستان 2 کشور دوست هستند که ریشه‌های تاریخی مشترکی دارند ضمن آنکه موقعیت جغرافیایی هر 2 کشور در طول جاده ابریشم قرار داشته و در این راستا آنها روابط تجاری خوبی با یکدیگر داشته‌اند.

وی افزود: هم‌اکنون حجم مبادلات تجاری بین ایران و قرقیزستان متناسب با پتاسیل‌های بالای اقتصادی موجود بین 2 کشور نیست و این ظرفیت‌ها می‌تواند تا چندین برابر افزایش یابد.

رئیس خبرگزاری ملی قرقیزستان تصریح کرد: برای تقویت این همکاری‌ها و فعال ساختن ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری 2 کشور، باید رسانه‌های هر 2 طرف در مورد شرایط موجود در قرقیزستان و ایران اطلاع‌رسانی کنند.

تاآبالدیف ادامه داد: باید بازرگانان و فعالین اقتصادی ایران بیشتر در مورد ویژگی‌های فعالیت تجاری و اقتصادی در قرقیزستان آگاهی یابند که در این رابطه همکاری میان رسانه‌های 2 کشور می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

به گفته وی، راه‌اندازی دفتر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک این امکان را به دولت و مردم ایران می‌دهد تا در زمینه‌های مورد علاقه خود اطلاعات متناسب و دقیق‌تری را در مورد قرقیزستان دریافت کنند و براساس آن، چشم‌انداز فعالیت‌های خود را در این کشور ترسیم نمایند.

رئیس خبرگزاری ملی قرقیزستان ضمن ابراز خرسندی از توجه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به آژانس «خبر.کی.جی»، اظهار داشت: خبرگزاری ملی قرقیزستان یک خبرگزاری دولتی بوده که اطلاعات کاملا موثقی را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد.

تاآبالدیف در پایان تصریح کرد: در این رابطه خبرگزاری ملی قرقیزستان و پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌توانند نمونه‌ای از همکاری‌های سازنده و متقابلا مفید رسانه‌ای را به نمایش بگذارند که در راستای نزدیکی 2 ملت و تقویت مناسبات تجاری فیمابین صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها