امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12737
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 117
حسین رضازاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص نایب قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان در آسیا ...

حسین رضازاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص نایب قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان در آسیا گفت: با اختلاف امتیازی کم و تنها 4 امتیاز اختلاف نسبت به هند توانستیم این عنوان را کسب کنیم. البته جدا از بحث نتیجه، سرمایه‌گذاری خوبی روی جوانان و نوجوانان شده است که امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی در المپیک نوجوانان که سال آینده برگزار می‌شود، کسب کنیم.

وی ادامه داد: تیم ملی وزنه‌برداری ایران 29 خرداد برای حضور در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا عازم قزاقستان می‌شود و ما سعی و تلاشمان این است که با تیمی جدید و نفراتی جدید و البته جوان از عنوان قهرمانی خود در قاره کهن دفاع کنیم.

رضازاده یادآور شد: پس از این رقابت‌ها هم مهر ماه امسال مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی لهستان برگزار می‌شود که طبق اعلام کادر فنی با تمام قدرت و تیمی کامل عازم این رقابت‌ها خواهیم شد.

وی در مورد آخرین وضعیت وزنه‌برداران المپیکی گفت: طی روزهای گذشته و در راستای حل شدن مشکلات وزنه‌برداران المپیکی و بازگشت آنها به اردوی تیم ملی، جلسه‌ای با حضور محمد عباسی وزیر ورزش، حمید سجادی معاون وزارت ورزش، بنده به عنوان رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، کوروش باقری سرمربی تیم‌های ملی وزنه‌برداری و 5 ملی‌پوش مغضوب المپیکی این رشته ورزشی برگزار شد. البته جا دارد به خاطر برپایی چنین جلسه‌ای از وزیر ورزش که دو ساعت وقت گذاشت تا با کدخدامنشی مشکلات حل شود، تشکر کنم.

رضازاده تصریح کرد: بر همین اساس در این جلسه به منظور برطرف شدن سوء تفاهم‌ها و مشکلات ایجاد شده، صحبت‌هایی از سوی وزیر ورزش مطرح شد که در نهایت و با پافشاری ملی‌پوشان المپیکی بر خواسته‌های قبلی‌شان مبنی بر استفاده از یک مربی دیگر، این جلسه هم راه به جایی نبرد.

وی یادآور شد: نکته قابل توجه اینکه با درخواست وزیر و پادرمیانی بنده پیشنهاد خرید دسته گل برای آشتی‌کنان بین وزنه‌برداران و کادر فنی تیم ملی مطرح شد تا تمرینات خود را آغاز کنند که متأسفانه این درخواست را هم قبول نکردند.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: البته شنیده‌ام که هیچکدام از این ملی‌پوشان آماده نیستند و در شرایط بدنی خوبی هم قرار ندارند و برخی اذعان دارند که چون شرایط خوبی ندارند به اردو نمی‌آیند.

وی در مورد اینکه آیا باقری با این درخواست موافق است یا خیر گفت: با کوروش هم در این خصوص حرف زده‌ام که وی زیر بار بی‌احترامی به ملی‌پوشان نرفت و این کار را تکذیب کرد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: کار این فدراسیون با حمایت‌های وزارت ورزش ساختن وزنه‌بردار است. درست است که امروز 4 نفر از همین افراد در تیم ملی حضور ندارند، اما همین افراد هم در مدت 4 سالی که بنده و کوروش باقری به عنوان رئیس و سرمربی تیم ملی انتخاب شدیم، توانستند مدال کسب کنند.

وی افزود: مگر انوشیروانی مدال المپیک و جهان داشت یا چه کسی باور می‌کرد نصیرشلال در المپیک مدال کسب کند یا از کجا مشخص بود که محمدپور با آن سن کمش بتواند آن رکوردها را بزند. کار ما سازندگی در این عرصه است و در حال حاضر هم 11 وزنه‌بردار آماده و خوب در اردوی تیم ملی هستند که سرمایه‌گذاری مناسبی روی آنها شده است و مطمئن باشید مدال‌آوری در تیم ملی وزنه‌برداری ایران همچنان ادامه خواهد داشت.

*آرامش شهروندان، پیش‌نیاز توسعه پایدار شهری است

حسین رضازاده که این روزها همزمان با مسئولیت ریاست فدراسیون وزنه‌برداری، به عنوان نامزد انتخابات شورای شهر تهران، در اندیشه خدمت‌رسانی به مردم  پایتخت است با بیان اینکه برای ترسیم چشم انداز مطلوب شهر تهران، مطابق سند چشم انداز ایران 1404، باید به دنبال یک برنامه ریزی استراتژیک و پویا بود، گفت: مردم من را به عنوان یک چهره ورزشی می‌شناسند؛ کسی که با دعای خیر آنها و عنایت پروردگار  سعی کرد برای ایران اسلامی فرزندی شایسته در عرصه ورزش حرفه ای باشد و توفیق شاد کردن دل ملت بزرگ ایران و رهبر معظم انقلاب را داشته باشد.

وی ادامه داد: به عنوان کسی که بیشتر عمر خود را در ورزش سپری کرده، باور دارم توسعه و ترویج فضاهای ورزشی، درست مانند توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در افزایش شادابی و نشاط شهروندان عزیز تاثیرگذار خواهد بود. در این میان توسعه متوازن و پایدار و همچنین توزیع عادلانه امکانات ورزشی در تمام مناطق و محلات شهر تهران، علاوه بر بهبود محیط شهری و کاهش عوامل ناهنجار، می‌تواند بستری مناسب برای این رضایتمندی عمومی ایجاد کند.

رضازاده با معرفی مشکل ترافیکی، به عنوان یکی از معضلات بزرگ شهر تهران افزود:  توسعه معابر شهری و شبکه بزرگراهی به منظور تسهیل عبور و مرور شهروندان باید در اولویت برنامه ریزی‌ها قرار بگیرد. طبیعتا در این راه توسعه و گسترش شبکه حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوس‌های BRT و مونوریل برای خروج از بن‌بست ترافیکی و کاهش آلودگی شهر می‌توان یک راهکار موثر باشد.
نامزد چهارمین دوره انتخابات شوراها در ادامه به بهبود فضای امن  شهری به لحاظ محیط زیست مطلوب و افزایش سرانه فضای سبز اشاره کرد و افزود: بهره‌گیری از قابلیت‌های تاریخی و اکوتوریستی تهران برای توسعه گردشگری شهری موضوعی است که تا قبل از این کمتر به آن توجه شده بود. در این میان حمایت و تسریع در روند بازسازی و احیاء بافت‌های فرسوده و ارتقای کیفیت بصری و زیبایی شهر از جمله کارهایی است که می‌تواند به بهبود فضای امن  شهری، افزایش سرانه فضای سبز و توسعه گردشگری کمک کند و باید در اولویت شوراها قرار بگیرد.

رضازاده که نامش در ائتلاف‌های خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت، جبهه پایداری و ... قرار دارد خاطرنشان کرد: برای تحقق این اهداف که در نهایت به خدمت رسانی شایسته به شهروندان تهرانی منجر می‌شود باید به دنبال تحقق منابع مالی پایدار بود. قطعا برای داشتن یک روند مناسب در توسعه شهری نمی‌توان به سادگی از تاثیرگذاری بخش‌های خصوصی (NGO ها) و نهادهای مردمی گذر کرد. در کنار آن ارتقای مشارکت شهروندان در اداره امور شهر هم راهکاری مناسب خواهد بود.

دارنده دو مدال طلای المپیک و رئیس کنونی فدراسیون وزنه‌برداری در خاتمه با بیان اینکه باید برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در گسترش ورزش همگانی و محلات برنامه ریزی کرد، گفت: بنده در صورتی که افتخار خدمت رسانی به مرم عزیز تهران را پیدا کنم، به عنوان یکی از اعضای شورای شهر از تمام ظرفیت‌های موجود برای رسیدگی و مطالبه نیازهای اجتماعی شهر و شهروندان تهرانی، به خصوص در بخش توسعه و ترویج فضاهای ورزشی و توسعه ورزش محلات استفاده خواهم کرد. اعتقاد من بر ای است که آرامش و همراهی شهروندان، پیش‌نیاز توسعه پایدار شهری است. 

وی در پایان تأکید کرد: برای رسیدن به چشم‌انداز مطلوب شهر تهران قبل از هر چیز باید آرامش را برای مردم این شهر به ارمغان آورد.

انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار