امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127373
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 115
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، در پیام آیت‌الله جعفر سبحانی با عنوان «کودک‌آزاری ریشه در فرهنگ جاهلیت دارد» به همایش پیشگیری از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، در پیام آیت‌الله جعفر سبحانی با عنوان «کودک‌آزاری ریشه در فرهنگ جاهلیت دارد» به همایش پیشگیری از کودک‌آزاری که پیش از ظهر امروز در سالن معصومیه استانداری قم برگزار شد، آمده است: فرزندان انسان امانت‌های الهی هستند که در اختیار والدین قرار می‌گیرند ‌تا با معیارهای اسلامی پرورش پیدا کرده و به صورت انسان‌های وارسته‌ تحویل جامعه داده شوند. پدران و مادران در پیشگاه خدا مسئولیت بس خطیری بر عهده دارند و کوتاهی در پرورش آنها نوعی خیانت به امانت‌های الهی است.

در بخشی دیگر از این پیام تصریح شده است: اگر قرآن مجید فرزندان را مایه امتحان و آزمایش معرفی می‌کند و می‌فرماید «انما اموالکم و اولادکم فتنه» نوعی اشاره به بازخواست آنها در مورد فرزندان است. عرب جاهلی بادیه‌نشین بر اثر قساوت و سنگدلی که نتیجه مستقیم صحرانشینی است، نه تنها به تکریم فرزندان نمی‌پرداختند بلکه دخترکشی و کودک‌آزاری فرهنگ بسیاری از قبایل آنها بود.

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: اسلام مسئولیت پدر و مادر را به قدری خطیر شمرده است که حتی آنها را مسئول نامگذاری آنها دانسته است و می‌فرماید یکی از حقوق فرزندان بر پدران این است که نام نیک برای او بگذارد، با توجه به این مسئولیت کوچک حساب دیگر مسئولیت‌ها روشن است.

در این پیام خاطرنشان شده است: کودک‌آزاری ثمره کمبود مهر مادری و پدری است و آن محصول شیوه زندگی ماشینی امروز ما است، پدران و مادرانی که در بیرون منزل مشغول کارند و تربیت فرزندان بر دوش مهد کودک‌ است، کمتر بر فرزندان خود مهر می‌ورزند، از طرف دیگر کودکی که در آغوش مادر بزرگ نشود، او نیزاز عاطفه و محبت و مهر کمتر برخوردار می‌شود و بنابراین بسیاری از جنایتکاران آنهایی هستند که از مهر مادر و پدر محروم بوده‌اند.

در این پیام آمده است: کودک آزاری نوعی جنایت بر مظلوم‌ترین انسان‌ها است که هیچ نوع قدرت بر دفاع از خود ندارد و حساب آنها در روز قیامت با خداست.

در بخش پایانی این پیام تصریح شده است: اینجانب در اینجا دامن سخن را کوتاه کرده و برای عزیزانی که این فضای روحانی را پدید آورده‌اند توفیق بیشتر از خداوند منان خواهانم و امیدوارم که با تلاش‌های خداپسندانه شما عزیزان این لکه ننگین که دامن برخی از خانواده‌ها را گرفته، برطرف شود.
انتهای پیام/78003/ط

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار