امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127399
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در هم اندیشی مدیران ارشد دولت ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: برای افزایش امید به آینده بهتر، دولت باید ظرفیت‌های خود را شناسایی کند و از این ظرفیت‌ها با استفاده از سازمان اجرایی که در اختیار دارد، امید اجتماعی مردم را بالا ببرد.

معاون اول رئیس جمهور هدف اصلی از برگزاری اینگونه نشست‌ها را توسعه تعامل میان مدیران ارشد دولت عنوان کرد و افزود: در این گردهمایی ها باید بتوانیم به فهم و درک مشترکی از سیاست های دولت دست پیدا کنیم و با همراهی و همدلی این سیاست ها را دنبال کنیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط کشور به گونه ای است که امکان رفع همه نیازهای کشور و جامعه در کوتاه مدت وجود ندارد و دستگاه ها به دلیل مشکلات سالهای گذشته قادر نیستند که یکباره همه انتظارات و توقعات جامعه را رفع کنند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: برخی سیاستهای غلط گذشته که مهمترین آنها جذب و حذفهای بی رویه سیاسی و بی‌بنیان جناحی بود، اساساً نهاد دولت را به شدت تضعیف کرد.

جهانگیری از توانمند سازی دولت به عنوان یکی از اصلی ترین رسالت‌ها یاد کرد و گفت: در این نشست ها باید به فکر توانمندسازی دولت باشیم تا دولت بتواند مشکلات مردم را رفع کند.

جهانگیری تصریح کرد: برای توانمندسازی دولت، حکمروایی خوب، توانمندی جامعه و توانمندسازی نهادهای مدنی همه باید از خودمان شروع کنیم و در دستگاهی که در آن مسئولیت داریم، این موضوع را مدنظر قرار دهیم.

وی در ادامه از احیاء نقش و جایگاه دولت به عنوان یکی از اصلی ترین وظایف که دکتر روحانی همواره بر آن تاکید داشته نام برد و گفت: توجه ویژه به قانون و قانونمداری و مفاسدگریزی اصلی ترین شاخصه دولت تدبیر و امید است و با تبلور این امر می توان به حل بسیاری از مشکلات امیدوار بود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم تقویت رابطه میان دولت و مردم، اظهار داشت: شبکه ارتباطی دولت با مردم و حضور دولت در افکار عمومی کار تبلیغاتی نیست بلکه یک ضرورت اجرایی است و دولت باید با استفاده از فضای امید، همراهی و هم رای بودن جامعه، ظرفیت سازی کند و از این فضا برای توانمندسازی خود استفاده کند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید حس دولتمداری در مردم تقویت شود خاطرنشان کرد: این اتفاق زمانی محقق می شود که اعتماد و اطمینان را به جامعه برگردانیم و این کار تنها زمانی میسر است که مدیران کارآمدی باشیم و بتوانیم مشکلات و مسائل مردم را مرتفع کنیم.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه تقویت هم نظری و هم سخنی را از مهمترین اهداف برگزاری نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت برشمرد و افزود: باید از بخش های مختلف دولت سخنان هم ساز و هماهنگ شنیده شود و هماهنگی دولت بدین معناست که دولت بعنوان یک مجموعه واحد برای پیشرفت کشور به طور یکپارچه و منسجم عمل کند.

جهانگیری اضافه کرد: امروز رئیس جمهور با تدبیر، درایت، قاطعیت و شجاعت برای حل مشکلات ایستادگی کرده و شاهد آن هستیم که کارها در صحنه بین الملل به خوبی دنبال شود.

وی افزود: در بخش داخلی و در عرصه اقتصادی نیز برنامه های منسجم و کارآمدی تعریف شده و دولت این برنامه ها را نظیر سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، دولت الکترونیک، خروج از رکود اقتصادی، برنامه توسعه علمی، برنامه ششم توسعه و ... با جدیت پیگیری می کند.

معاون اول رئیس جمهور همه مدیران ارشد را به پیگیری جدی این برنامه ها فراخواند و گفت: انتظار داریم این سیاستها به طور دقیق اجرا و پیگیری شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در ابتدای سال دوم فعالیت خود قرار دارد تصریح کرد: در سال دوم باید عملکرد سال گذشته را ارزیابی کنیم و امیدوارم همه مدیران ارشد دولت با خودارزیابی در جهت رفع مشکلات و ایرادات باشند.

جهانگیری در ادامه سخنان خود با اشاره به گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برنامه های این وزارتخانه در حوزه سلامت، از اقدامات انجام شده قدردانی و اظهار امیدواری کرد این برنامه ها با موفقیت و به طور کامل اجرا شود و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم سازد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها