امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127415
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت‌وگوها و مذاکرات خود با مقامات پارلمانی ...

به گزارش گروه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت‌وگوها و مذاکرات خود با مقامات پارلمانی سیاسی ویتنام با چن‌ون هنگ رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ویتنام دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین سبحانی‌نیا در این دیدار با بیان اینکه راهبرد اصولی جهموری اسلامی ایران توسعه و گسترش مراودات هم جانبه و دوستانه با کشورهای شرق از جمله ویتنام می‌باشد، گفت: مواضع و دیدگاه‌های یکسان دو کشور در قبال موضوعات مهم بین‌المللی همچون مخالفت با بیگانگان، تحکیم امنیت و آرامش پایدار، مبارزه با گروه‌های تروریستی بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های سیاسی – بین المللی فیمابین فراهم آورده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه درمجلس شورای اسلامی در همین زمینه بر ضرورت توجه ویژه به تقویت همکاری‌های اقتصادی- تجاری فیمابین تاکید کرد و ادامه داد: رشد همکاری‌های اقتصادی- تجاری، سرمایه‌گذاری مشترک و تقویت ارتباطات بخش خصوصی دو کشور ضمن کمک به رشد و پیشرفت دو ملت می‌تواند به تحکیم امنیت و آرامش در قاره آسیا کمک کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه بویژه سوریه، عراق و افغانستان، رشد گروه‌های تروریستی در منطقه را نتیجه سیاست‌های مداخله‌جویانه قدرت‌های جهانی خواند و گفت: مداخله بیگانگان همواره عامل ایجاد تنش و بی‌ثباتی بوده است.

وی سیاست اصولی ایران را کمک به حفظ امنیت و آرامش در منطقه خواند و تصریح کرد: ملت ایران در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره شاهد سیاست‌های خصمانه قدرت‌های استکباری بوده از جمله مسئله هسته‌ای که علیرغم اقدامات و شفاف سازی‌های ایران اقدام به وضع تحریم کردند.

وی افزود: ملت ایران بهای استقلال طلبی، آرمان خواهی و عدالت جویی خود را می‌دهد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی ویتنام نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه مراودات همه جانبه با ایران برای کشورش، گفت: ویتنام به ایران به عنوان یک قطب فعال و با اهمیت مردمی و منطقه‌ای می‌نگرد.

وی همکاری‌های پارلمانی را در گسترش روابط دوستانه فیمابین حائز اهمیت دانست و افزود: باید با تقویت رفت و آمدهای پارلمانی بویژه میان کمیسیون‌های تخصصی مجالس دو کشور، روابط پارلمانی فیمابین را وارد مرحله نوینی کرد.

وی با استقبال از سیاست ایران در نگاه به شرق و توسعه روابط با کشورهای آسیایی ، تصریح کرد :‌ تحولات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا بویژه رشد گروه‌های تروریستی بر اهمیت روابط دو کشور ایران و ویتنام افزوده است.

چن ون هنگ افزود:‌ باید از همه فرصت‌ها و توانمندی‌های دو کشور برای گسترش همه جانبه روابط بهره گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار