امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12742
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، حمید سوریان یکی از 10 چهره برتر ورزش ایران در سال گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، حمید سوریان یکی از 10 چهره برتر ورزش ایران در سال گذشته بود. او با رسیدن به طلایی تاریخی، هم کاروان ایران را در لندن طلایی کرد و هم راه گشای سایر ورزشکاران شد تا آنها با جسارت بیشتری به میدان بروند. بدین ترتیب اعطای لقب "سردار کشتی ایران" طی سال‌های اخیر به این قهرمان ریزنقش، عنوانی دور از واقعیت نبود.

سوریان همانگونه که خود بارها اعلام کرده، برای رسیدن به این قله ورزش، سالیان درازی را طی کرده بود و پس از آن با اصرار برخی دوستان و نزدیکان قصد ورود به عرصه مدیریت کلان شهری را داشت. عرصه ای که گویا چندان مورد استقبال علاقه مندان و مردم کوچه و بازار قرار نگرفت و مردم طی دیدارهای حضوری کماکان از سوریان درخواست داشتند در عرصه کشتی برای کشور عزیزمان افتخار آفرینی کند به همین دلیل بنا به خواست مردم  تصمیم گرفت به جای خدمت در شورای شهر، همچنان  با دوبنده خود برای نام وطنش در میانه تشک کشتی بجنگد. کاری که گویا هم خودش بیشتر دوست دارد و هم از این طریق بهتر می تواند دل ملت ایران را شاد کند.

حمید سوریان پس از این تصمیم در گفت و گوی اختصاصی با روابط عمومی کمیته ملی المپیک اظهار کرد: «من در ابتدا از اعضای محترم هیات اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر تهران تشکر می کنم که به من اعتماد کردند و مرا برای حضور در عرصه انتخابات تائید کردند. من فکر می کنم این مسئله بسیار ارزشمند است. به هر حال هر فردی که می تواند به شهر و کشورش خدمت کند باید خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد. من هم در ابتدا طی مشورت با برخی دوستان و نزدیکان به این نتیجه رسیده بودم که می توانم در عرصه جدیدی به شهر و همشهریانم خدمت کنم. با این وجود پس از ثبت نام و انتشار خبر آن، واکنشهای مردم برایم بسیار جالب و درس آموز بود.»

وی ادامه داد: «من در ابتدا احساس می کردم حضورم در این عرصه نیز باعث خرسندی مردم خواهد بود، اما وقتی در کوچه و خیابان با مردم مواجه می شدم و یا اینکه با برخی دوستان وکارشناسان گفت و گو می کردم، بیشتر آنها بر این موضوع تاکید می کردند که من همچنان باید راه قهرمانی را ادامه بدهم و مردم با حضورم در عرصه قهرمانی خوشحال تر خواهند بود. من هم بخوبی می دانم که همچنان می توانم در عرصه کشتی افتخارآفرین باشم. البته همه می دانند حضور طولانی مدت در رشته سختی مانند کشتی آن هم در اوزان پائین بسیار مشکل است، اما حال که با این تصمیم مردم خوشحال می شوند، چرا این کار را نکنم من هر چه دارم از لطف خدا و دعای خیر مردم است.»

قهرمان المپیک لندن در پایان یادآور شد: با شناخت و ارزیابی که از مردم عزیز شهرم دارم، شک ندارم با حضور در انتخابات نیز می توانستم رای اعتماد آنها را بدست آورم. این مسئله چندان دور از دسترس نبود، ولی می خواستم به صورت واقعی به مردم تهران و کل ایران بگویم که تشویقهای آنها انگیزه ای شد تا با انرژی مجدد به عرصه رقابتهای کشتی بازگردم. امیدوارم همگان به این تصمیم احترام بگذارند و مایه آبرو و خوشحالی مردم شده باشم. من از همین طریق از همه همشهریانم و از همه علاقه مندان به کشتی و ورزش می خواهم من را دعا کنند تا بار دیگر بتوانم برای آنها افتخار آفرین باشم.ضمنا امیدوارم زمینه ای فراهم شود تا ورزش به دست ورزشی ها سپرده شود.»

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها