امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127422
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
عنایت الله باقرنیا مدیرکل اقدامات تامینی سازمان زندان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد قرارداد

عنایت الله باقرنیا مدیرکل اقدامات تامینی سازمان زندان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد قرارداد همکاری‌های مشترک با سازمان جوانان هلال احمر توضیحاتی داد.

وی گفت: امضای تفاهمنامه مشترکی در تاریخ 15 تیر سال 90 داشتیم که اکنون به پایان رسیده اما در پی تمدید آن هستیم.

باقرنیا ادامه داد: کانون‌های بشردوستانه در کانون‌های اصلاح و تربیت و بند نسوان به راه افتاده و جهت بهره‌مندی از خدمات و آموزش‌های هلال احمر، به اعضای کانون آموزش داده می‌شود.

وی به تأسیس 75 کانون بشردوستانه در زندان‌ها اشاره کرد و افزود: ارائه آموزش‌های امداد و نجات، کمک‌های اولیه و برگزاری مانورهایی مرتبط با حوادث و آموزش‌های خود مراقبتی از برنامه‌های کانون‌ها به شمار می‌رود.

به گفته مدیرکل اقدامات تامینی سازمان زندان‌ها ارائه چنین آموزش‌هایی بر تغییر نگرش مددجویان و تقویت حس نوع دوستی در آنها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه نتایج کار کانون‌های بشردوستانه هنوز جمع بندی نهایی نشده است، گفت: اقدامات سازمان جوانان در زندان‌ها یک پروسه چند ساله است و باید کمی‌ هم آینده نگری داشته باشیم تا مشخص شود که این آموزش‌ها در کاهش بازگشت مجدد مددجویان به زندان نقش داشته یا خیر.

باقرنیا از شرکت 6500 نفر در کلاس‌های کانون‌های بشردوستانه خبر داد و گفت: وقتی مددجویان به عضویت کانون‌های بشردوستانه درمی‌آیند، هلال احمر نیز آنها را به عنوان عضو خود قبول می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها