امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127426
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، UBI «یوبی» یک دستگاه هوشمند است که می‌تواند به طور خودکار کار انجام دهد؛ در واقع یک ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، UBI «یوبی» یک دستگاه هوشمند است که می‌تواند به طور خودکار کار انجام دهد؛ در واقع یک کامیپوتر است که صدا و سیستم‌های خانه مانند ترموستات یا روشنایی را به راحتی کنترل می‌کند.

این دستگاه به شکل یک جعبه طراحی شده است و فقط با اتصال به یک پریز برق و به صورت بی‌سیم به شبکه خانگی متصل می‌شود و کار انجام می‌دهد؛ کاربر می‌تواند با این تکنولوژی تشخیص صدا، با حرف زدن ارتباط برقرار کند، فقط کافی است کاربر درخواستی داشته باشد تا دستگاه شروع به کار کند و پاسخگو باشد.

این دستگاه کامپیوتری در مورد سؤالی که از آن می‌شود، می‌تواند به جای کاربر روی اینترنت تحقیق کند و با صدای سنتز پاسخ دهد؛ همچنین می‌تواند به سخنران و یا یک جریان موسیقی تبدیل شود؛ این دستگاه کامپیوتری می‌تواند به عنوان یک رابط برای کنترل سیستم‌های خانگی استفاده شود و به عنوان یک مانیتور برای نظارت بر محیط زیست عمل کند و قادر است یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند را برنامه‌ریزی کند.

«یوبی» دارای یک سری سنسورهای اندازه‌گیری دمای محیط، نور، رطوبت و فشار هوا در یک اتاق است، با آندروید قابل اجرا است؛ دارای دو پردازنده ARM و آداپتور WiFi است، یک جفت میکروفن و یک بلندگو دارد.

«یوبی» قادر است روزهای خاص را به کاربر یادآوری کند، در پیدا کردن هر سوالی به کاربر کمک کند و وقتی کاربر بیرون از خانه است هرگونه اطلاعاتی را ارسال کند، ضمن اینکه قادر است تمام دستگاه‌های متصل به اینترنت را کنترل کند.

تمام خانواده در همه جا می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند؛ هر کاربری می‌تواند دستگاه خود را همان گونه که مایل است آموزش دهد تا یاد بگیرد؛ هنگامی که گوشی کاربر در جیب او قرار دارد می‌تواند با «یوبی» صحبت کند و «یوبی» می تواند ویدئو و هر موزیکی که کاربر درخواست کند، تهیه کند.

«یوبی» دارای پورت USB است و می‌توان آن را روی میز گذاشت یا به دیوار وصل کرد.


انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها