امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127430
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد رئیس‌زاده در نشست بررسی طرح تشکیل سازمان نظام زیست فناوری گفت: برای بررسی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد رئیس‌زاده در نشست بررسی طرح تشکیل سازمان نظام زیست فناوری گفت: برای بررسی سازمان نظام زیست فناوری جلسات متعددی برگزار شده و امروز دومین جلسه آن به صورت رسمی به بررسی نظرات کارشناسی می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه در آستانه هفته بسیج قرار گرفته‌ایم، گفت: تشکیل سازمان زیست فناوری می‌تواند نوید خوبی برای تحقق اهداف بسیج در این زمینه باشد؛ این در حالی است که با مشکلات بودجه‌ای و نیروی انسانی که وجود داشته توانسته‌ایم پژوهشکده زیست فناوری را سر پا نگه داریم.

رئیس‌زاده گفت: تشکیل سازمان نظام زیست فناوری باید هر چه زودتر شکل گیرد، چرا که به نفع این حوزه است و اگر چارچوب موفقی نداشته باشد بعد از گذشت مدت زمانی مدیریت و پرورش آن سخت خواهد شد؛ همانگونه که هم اکنون دچار این مشکلات هستیم.

ورود مهندسی ژنتیک و موجودات تغییر یافته ژنتیکی در پیش‌نویس سازمان

همچنین جواهری مشاور آموزشی سازمان محیط زیست که در این جلسه حضور داشت به ارائه پیشنهادات و اصلاحات پیش‌نویس تشکیل سازمان نظام زیست فناوری پرداخت و گفت: محصولاتی که وارد عرصه زیست فناوری می‌شوند جوابگوی بخش زیادی از ‌آنها باید سازمان محیط زیست باشد؛ این در حالی است که جلسات متعددی را سازمان با سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار می‌کند و دغدغه‌هایی که مطرح می‌شود باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: باید از سازمان محیط زیست در تهیه این پیش‌نویس بیشتر استفاده شود چرا که گروه‌های تخصصی در این سازمان بر روی زیست فناوری فعالیت می‌کنند و نظرات تخصصی دارند از طرفی بهتر است موضوعاتی مانند مهندسی ژنتیک و موجودات تغییر یافته ژنتیک نیز در این پیش‌نویس دیده شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها