امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127432
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
سعید بدیعی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس در رابطه با آخرین وضعیت برگزاری جشنواره فیلم رشد دانش‌آموزی گفت: این جشنواره از 23 آبان ماه در ...

سعید بدیعی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس در رابطه با آخرین وضعیت برگزاری جشنواره فیلم رشد دانش‌آموزی گفت: این جشنواره از 23 آبان ماه در سینما فلسطین آغاز شد و از 24 آبان با نمایش 209 فیلم در 295 مرکز نمایشی کار خود را رسما آغاز کرد.

وی ادامه داد: 35 مرکز نمایشی در سواحل مکران، بنادر جاسک، کنارک و چابهار به نمایش این فیلم‌ها پرداخت. 33 مرکز در گیلان،‌17 مرکز نمایشی در پردیس دانشگاه فرهنگیان در استان‌ها، 200 مرکز نمایشی در شهر تهران،‌16 کانون فرهنگی هنری در 16 منطقه آموزش و پرورش و در دو سینمای فلسطین و فرهنگ، این فیلم‌ها به نمایش گذاشته شد.

دبیر جشنواره فیلم رشد گفت: از صبح تا ساعت 14 فیلم‌ها برای دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم برای بعدازظهر ویژه کارشناسان و دانشجویان پردیس دانشگاه و ساعت 19 تا 21 ویژه خانواده همکاران در سینما فلسطین، فیلم‌ها اکران شد.

بدیعی ادامه داد:‌داوری در 5 گروه فیلم‌های مستند، علمی آموزشی، داستانی کوتاه و بلند و پویانمایی انجام شد.

وی تصریح کرد: از 209 اثر، 208 اثر برگزیده شده که فردا در مراسم اختتامیه از آنها تقدیر می‌شود.

دبیر جشنواره فیلم رشد در مورد استقبال از این جشنواره در مقایسه با سال گذشته، گفت: استقبال به حدی زیاد بوده است که ما مجبور شده‌ایم در برخی از مراکز نمایشی مانند گیلان، تعداد مراکز را از 20 به 33 مرکز افزایش داده و 5 مرکز سیار ایجاد کنیم.

بدیعی همچنین در مورد مشارکت دانش‌آموزان در این جشنواره، گفت: با توجه به اینکه بخشی از تولیدکنندگان، دانش‌آموزان هستند و همزمان با این جشنواره دوازدهمین جشنواره دانش‌آموزان فیلمساز را هم داشته‌ایم، دیدن فیلم‌ها در دانش‌آموزان ایجاد انگیزه می‌کرد و پیش‌بینی می‌شود که برای سال آینده تعداد آثار چند برابر شود.

وی افزود: بسیاری از دانش آموزان علاقه‌مند بودند که در تولید آثار شرکت داشته باشند به همین دلیل قرار شده فیلم آموزشی در زمینه فیلم‌نامه‌نویسی تولید شود، این درحالی است که هم‌اکنون کارگاه‌های آموزشی آن تشکیل شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها