امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127435
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ماه اکتبر بانک جهانی ارزیابی کرد که اگر این بیماری ابولا در بیرون از کشور گینه یعنی

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ماه اکتبر بانک جهانی ارزیابی کرد که اگر این بیماری ابولا در بیرون از کشور گینه یعنی سرالئون و لیبریا هم توسعه پیدا کند تأثیر این بیماری بر اقتصاد آفریقا حدود 33.6 میلیارد دلار تا پایان سال 2015 خواهد بود.

بر اساس اعلام بانک جهانی و به گفته فرانسیسکو فرییرا رئیس منطقه‌ای بانک جهانی در آفریقا هزینه بیماری ابولا برای اقتصاد آفریقا حدود 3 الی 4 میلیارد دلار خواهد شد که بسیار کمتر از رقم پیش‌بینی شده 32 میلیارد دلار قبل است.

فرییرا گفت: خطر فزاینده بیماری ابولا بر اقتصاد جهانی با عملیات بازدارنده سازمانه‌های بین‌المللی در برخی کشورها کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش با تلاش‌ سازمان ملل متحد که نیاز دارویی و پزشکی افراد مورد نیاز را تامین کرد، خطر این بیماری کاهش یافته است علاوه بر این بانک جهانی به حدود یک میلیارد دلار کمک مالی که بیشتر از کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، استرالیا و ژاپن بوده، برای کمک به مناطقی که بیشترین آسیب را از ابولا دیده‌اند، اقدام می‌کند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی تاکنون بیماری مرگبار ابولا تاکنون 5177 نفر کشته بر جای گذاشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها