امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127436
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جمع 1500 نفری مدیران و فرهنگیان استان اظهار کرد: ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جمع 1500 نفری مدیران و فرهنگیان استان اظهار کرد: آموزش و پرورش هر کشور مهم‌ترین دستگاه آن کشور است و زیرساخت منابع انسانی هر کشور را تأمین می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش معلمان را رکن اصلی آموزش و پرورش عنوان و تصریح کرد: هر اقدامی در آموزش و پرورش در راستای رسیدگی به امور فرهنگیان و معلمان به طور مستقیم آینده کشور را تضمین می‌کند.

وی گفت: امروزه آموزش و پرورش آینه تمام نمای هر کشور است و تلاش ما این است که آموزش و پرورش را پویاتر و با کیفیت‌تر و موثرتر ارائه کنیم و در این مسیر راهبرد آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقاء کیفیت است چرا که آموزش و پرورش با کیفیت می‌تواند آینده کشور را تضمین کند.

فانی گفت: تحول در آموزش و پرورش تحول در منابع انسانی است و این تحول در هر سازمان تحول در نیروی انسانی آن است و از این رو ضروری است در اجرای سند تحول بنیادین توجه ویژه‌ای به منابع انسانی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش یک سندی است که ما موفق شده‌ایم در قالب 99 برنامه به 40 راهکار این سند ورود پیدا کنیم.

وی گفت: آموزش و پرورش باید منابع خود را افزایش دهد که این منابع می‌تواند از دولت و یا خارج دولت تأمین شود و در این مسیر آموزش و پرورش باید بتواند از منابع خود به خوبی استفاده و بهره‌برداری کند.

فانی افزود: با توجه به علاقه‌ای که نمایندگان مجلس و هیئت دولت به آموزش و پرورش و معلمان دارند امیدوارم لایحه رتبه‌بندی معلمان با سرعت تصویب شود تا بتوانیم همکاران را براساس تلاش‌ها، فعالیت‌ها و تحقیقات و روش‌های نوین تدریس رتبه‌بندی و نسبت به پرداخت حقوق و مزایای آنان اقدام کنیم تا به این وسیله انگیزه‌ها را در آموزش و پرورش بالا ببریم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص کلاس‌های چند پایه گفت: شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه‌ای دارد تا با توجه به تعداد کلاس و تعداد دانش‌آموز در پرداخت‌های خود به معلمان این کلاس‌ها اقدام کند که این اولین گامی است برای کیفیت‌بخشی به کلاس‌های چند پایه است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها