امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127438
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشگاه الازهر مصر اعلام کرد که 22 دانشجوی دختر و پسر این دانشگاه را به دلیل مشارکت در

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشگاه الازهر مصر اعلام کرد که 22 دانشجوی دختر و پسر این دانشگاه را به دلیل مشارکت در اعتراض‌های دانشجویی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (دو روز گذشته) از دانشگاه اخراج کرده است.

پایگاه خبری «المحیط»، گزارش داد که این دانشجویان به دست داشتن در اقدامات اعتراضی در دانشگاه که به خشونت کشیده شده متهم شده‌اند.

در طول هفته گذشته دانشگاه الازهر مصر شاهد اعتراضات دانشجویی بود که خواستار آزادی دانشجویان دربند این دانشگاه شده‌ بودند.

پیشتر منابع حقوقی مصری گزارش داده بودند که نهاد قضائی مصر 5 دانشجوی این کشور را به اتهام تجمع غیرقانونی و اغتشاش در دانشگاه برای محاکمه به دادگاه نظامی ارجاع داده‌ است.

این اقدام با واکنش منفی سازمان دیده بان حقوق بشر مواجه شده بود؛ این حکم در پی اجرای قانون محاکمه متهمان اقدامات تروریستی در دادگاه‌های نظامی از سوی دولت مصر صادر شده است.

«سارا لیا واتسن» مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که به این ترتیب و با صدور چنین قانونی اکنون شهروندان بیشتری باید در انتظار محاکمه در دادگاه‌های نظامی توسط افرادی که یونیفورم نظامی به تن دارند و از فرماندهان خود دستور می‌گیرند، باشند.

وی همچنین ضمن لزوم تأکید بر اینکه السیسی باید سریعا این قانون را تعدیل کند اعلام کرد که قانون محاکمه شهروندان غیرنظامی در دادگاه‌های نظامی نقض آشکار اصول اولیه عدالت است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار