امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127439
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه‌ آمریکایی «کریستین ساینس مانیتور» طی گزارشی از فضای پایتخت ایران در هنگامه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه‌ آمریکایی «کریستین ساینس مانیتور» طی گزارشی از فضای پایتخت ایران در هنگامه مذاکرات هسته‌ای نوشت: ایرانیان عنوان می‌کنند که نگاه خوبی به مقام‌های رسمی آمریکایی و دیپلمات‌های غربی ندارند.

بنابر این گزارش، یک پزشک شاغل در تهران در گفت‌گو با خبرنگار این روزنامه در زمینه ادعای مقام‌های آمریکایی در زمینه این‌که فشار تحریم‌ها ایران را پای مذاکرات آورده است، گفت:«حضور ایران در مذاکرات به خاطر تحریم‌ها نبوده است. ایران بدون تحریم‌های نیز مایل به حضور در مذاکرات هسته‌ای بود.»

این پزشک ایرانی در ادامه گفت:« ما نگاه خوبی به مقام‌های رسمی آمریکایی و دیپلمات‌های غربی نداریم. ما به خاطر تحریم‌ها به آن‌ها اعتماد نداریم .این یک واقعیت است. زیرا تحریم‌های تحمیلی ملت ایران را نشانه گرفته است.»

«سعید لیلاز» کارشناس امور اقتصادی و از روزنامه‌نگار ایرانی در این‌باره گفت:« البته وضعیت اقتصادی ایران بسیار بهتر از 15ماه قبل است.»

یک بیمار سرطانی در تهران نیز در این زمینه اظهار داشت« تحریم‌ها تاثیر کمی بر تصمیم‌‌های هسته‌ای ایران دارد. ما نمی‌توانیم با آمریکا کنار بیاییم. ما نمی‌توانیم به آن‌ها اعتماد کنیم.»

این شهروند تهرانی گفت:«برنامه‌های هسته‌ای ایران باید بدون محدودیت ادامه داشته باشد. من می‌دانم که هزینه‌های درمانی‌ام رو به افزایش است اما با این وجود هنوز نمی‌توانیم با آمریکا در ارتباط باشیم.»

یک شهروند دیگر تهرانی نیز گفت: «تهمت ساخت بمب هسته‌ای مزخرف است. این‌ها اتهام‌های غرب است که می‌خواهد به ما فشار وارد کند.‌آن‌ها نمی‌خواهند ما پیشرفت کرده و مستقل باشیم.»

در این نظر سنجی میدانی همچنین تعدادی از شهروندان از تکرار مذاکرات اظهار نارضایتی کردند.
انتهای پیام/
 
   
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها