امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127440
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم بحرین با شرکت در همه‌پرسی رای مثبت یا منفی را برای تعیین سرنوشت خود و پاسخ به این ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم بحرین با شرکت در همه‌پرسی رای مثبت یا منفی را برای تعیین سرنوشت خود و پاسخ به این سوال که آیا خواهان نظام سیاسی جدید در بحرین تحت نظارت سازمان ملل هستند یا خیر، به صندوق خواهند ریخت.

«بلقیس رمضان» رئیس مرکز ملی مستقل همه پرسی در بحرین از برخی از مراکز در نظر گرفته شده برای همه پرسی در بحرین بازدید کرد.

به گزارش العالم، شرکت کنندگان بحرینی در این همه پرسی که قرار است فردا و پس فردا 30 آبان و 1 آذر به مدت دو روز برگزار شود، به این سؤال پاسخ می‎دهند که «آیا مایلید سرنوشت خود را با انتخاب یک نظام سیاسی جدید زیر نظر سازمان ملل متحد تعیین کنید؟».

مرکز مستقل همه‌پرسی در بحرین تاکید کرده است که همه اقدامات لازم را برای جمع آوری آرای شرکت کنندگان در همه پرسی انجام خواهد داد.

شهروندان بحرینی همچنین با برگزاری تظاهرات گسترده در مناطق مختلف این کشور بر آمادگی خود برای شرکت در همه پرسی مردمی و تاریخی ماه جاری میلادی تاکید کردند.

راهپیمایی‎ها و تظاهرات بسیاری در نقاط مختلف بحرین برگزار شده که تاکید آنها بر رای «آری» در این همه‌پرسی است و در این راستا فعالان حقوق بشر بحرینی نیز حمایت خود را از همه‌پرسی ملی در بحرین اعلام کردند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی از مردم خواستند در روز همه‌پرسی، به واگذاری حق تعیین سرنوشت به مردم بحرین رای «آری» بدهند.

شمارش معکوس برای به تصویر کشیدن این صحنه حماسی و تاریخی از روز چهارشنبه 12 نوامبر 2014 (21 آبان ماه) آغاز شده و این طرح دموکراتیک در دو روز جمعه و شنبه یعنی30 آبان و اول آذر ماه (21 و 22 نوامبر) اجرا خواهد شد.

ناظران به دنبال افزایش حمایت از این طرح در داخل و خارج از بحرین، استقبال بی سابقه مردم این کشور برای حضور در پای صندوق‌های رای را پیش بینی می کنند.

«عبدالغنی الغنجر» سخنگوی رسمی جنبش حقوق و آزادی‌های بحرین «الحق» در میزگردی با حضور گروه های معارض بحرینی درباره برگزاری همه پرسی تاریخی و سرنوشت ساز در این کشور گفت: این همه پرسی این سوال اساسی را از رای دهندگان دارد که «آیا موافقید برای رقم زدن سرنوشت خود، تحت نظارت سازمان ملل، نظام سیاسی جدیدی را برای بحرین انتخاب کنید؟»

«عیسی الایوبی» استاد روابط بین الملل دانشگاه پاریس نیز در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری منامه پست اعلام کرد که انقلاب مردم بحرین در قیاس با ظلم و ستم دیرینه آل‌خلیفه با تاخیر صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: این دلیلی بر انتقاد از ملت بحرین نیست بلکه نشان دهنده آستانه صبر و تحمل بحرینی ها و ایمان آنها با تغییر از طریق روش مسالمت آمیز است.

«عماد رزاق» مدیرکل مرکز مشورتی در مطالعات استراتژیک نیز در این باره به منامه پست گفته که «فراخواندن ائتلاف جوانان 14 فوریه  به همه پرسی یک پدیده خیلی مهمی برای ملت بحرین است که نقش موثری در رسیدن به آزادی و تعیین سرنوشت دارد».

وی همچنین ضمن دعوت از مردم بحرین به پایداری و مقاومت اعلام کرد که « این همه پرسی ما را به تحقق پیروزی و خواسته‌های ملت نزدیک می‌کند».
انتهای پیام/ح
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها