امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127445
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به وین، برخی از خبرنگاران در وین از حضور فابیوس وزیر خارجه فرانسه در این شهر خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به وین، برخی از خبرنگاران در وین از حضور فابیوس وزیر خارجه فرانسه در این شهر خبر می‌دهند.

براساس این گزارش قرار است لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه که امروز -پنجشنبه- در پاریس میزبان جان کری بود، به وین سفر کند.

البته تا این لحظه منابع رسمی این خبر را تأیید نکرده‌اند.

قرار است جان کری وزیر خارجه آمریکا تا ساعتی دیگر برای حضور در دهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای وارد وین پایتخت اتریش شود.

جان کری که پس از حضور در لندن و دیدار با فیلیپ هاموند و همچنین دو ملاقات با یوسف بن علوی همتای عمانی راهی پاریس شد با لوران فابیوس همتای فرانسوی دیدار و در نشستی خبری مشترک گفت: «ما امیدواریم که بتوانیم به شکاف‌ها و اختلافات در مذاکرات هسته‌ای پایان دهیم؛ ما در فضای علنی مذاکره نمی‌کنیم و با دقت به مذاکرات ادامه خواهیم داد».

وزیر خارجه فرانسه نیز در این نشست گفت: «امیدواریم به توافق با ایران برسیم، البته این موضوع به رویکرد و موضعگیری ایرانی‌ها بستگی دارد؛ هنوز اختلافات مهمی در مسیر مذاکرات هسته‌ای وجود دارد و جان کری هم درباره این موضوع(وجود اختلافات) اتفاق نظر دارد».

کری هم با بیان اینکه «1+5 متحد هستند»، گفت: «بله ما خواهان توافق هستیم، اما خواهان هر توافقی نیستیم؛ امیدواریم که بتوانیم خط پایان (مذاکرات) را ترسیم کرده و به آنجا برسیم».

کری در ادامه ادعاهای غرب درباره برنامه هسته‌ای ایران، افزود: «به دنبال توافقی هستیم که طی آن ایران نتواند بمب اتمی بسازد».

پیش از این اعلام شده بود که اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان یکشنبه شب به وین خواهد آمد ولی بعدا گفته شد که او نیز شنبه شب به وین سفر می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار