امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127501
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بانک مرکزی دوم مرداد ماه دستورالعمل «ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بانک مرکزی دوم مرداد ماه دستورالعمل «ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات توسط مؤسسات اعتباری» را در قالب بخشنامه‌ای به بانک‌های غیردولتی و شرکت دولتی پست بانک و مؤسسات اعتباری ابلاغ کرد،‌ که براساس آن این بانک‌ها و موسسات ملزم به انتشار برخی اطلاعات می‌شوند.

براساس این دستورالعمل، اطلاعات مربوط به‌ صورت‌های مالی (تسهیلات به تفکیک عقود، شاخص‌های مرتبط با اجزای مانده سپرده‌ها و تسهیلات و ...)، اطلاعات مربوط به مدیریت ریسک (به تفکیک انواع ریسک اعتباری، نقدینگی، عملیاتی و بازار)، شاخص‌های مرتبط با تسهیلات کلان و تسهیلات به اشخاص مرتبط، سرمایه‌گذاری و مشارکت حقوقی، مطالبات غیر جاری، دارایی‌های ثابت (اموال غیرمنقول و تملیکی) و کفایت سرمایه، اطلاعات مربوط به حاکمیت شرکتی و کنترل داخلی (ساختار هیات‌ مدیره و سهامداران و مصوبات مجمع عمومی)، اطلاعات مربوط به رویدادهای بااهمیت شامل تغییر در سرمایه، اعضای هیات‌ مدیره و ... باید روی سایت بانک و یا موسسه قرار گیرد.

مقاطع زمانی انتشار گزارش‌ها در این بخشنامه 3 ماهه، 6 ماهه و یک‌ساله است.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه این بخشنامه بانک مرکزی خطاب به پست بانک، بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری است، از اول آذر ماه امسال بانک‌های ملت، صادرات، تجارت، کارآفرین، ایران زمین، پاسارگاد، پارسیان، سرمایه، سینا، سامان، آینده، اقتصاد نوین، بانک شهر، رفاه کارگران، قوامین،‌ خاورمیانه، دی، انصار، حکمت ایرانیان، گردشگری و مهر اقتصاد و موسسات اعتباری توسعه، کوثر مرکزی و عسکریه و شرکت پست بانک اطلاعات ذکر شده را روی سایت خود قرار دهند.

انتهای پیام/م
 
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها