امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127506
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 105
فتح‌الله حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ...

فتح‌الله حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص چشم‌انداز مذاکرات هسته‌ای با بیان اینکه مذاکرات ایران و 1+5 در صورتی دارای اعتبار و ارزش است که غرب جایگاه حقوقی ملت ایران را به رسمیت بشناسد.

وی تاکید کرد: تمامی تحریم‌های 35 ساله که علیه ایران ظالمانه تصویب و اجرا شده است باید بدون هیچ قید و شرطی یکجا لغو شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نتیجه هر مذاکره‌ای که تحریم‌ها در آن ابطال نشود هیچ ارزش و ثمره‌ای برای ملت ایران نخواهد داشت خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در یک سال اخیر درباره برنامه هسته‌ای شفاف عمل کرده و دنیا هم متوجه این امر شده است و تهران تمامی این امور را در چارچوب NPT و حق و حقوق ملت ایران انجام داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم  همانطور که دولت قول داده تا سوم آذر مذاکرات به نتیجه برسد.

حسینی افزود: مجامع بین‌المللی نظاره‌گر تمامی برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بوده و کاملا مشخص است که 1+5 در مورد ایران و مذاکرات بسیار بد عمل کرده است ولی امیدواریم در سوم آذر مذاکرات به نتیجه برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر 1+5 به دنبال تمدید مذاکرات باشد دنیا بر این باور خواهد بود که صداقت در طرف غربی وجود ندارد زیرا کاملا مشهود است که 1+5 به دنبال گرفتن فرصت از ایران است.

حسینی خاطرنشان کرد: دلیلی ندارد که جمهوری اسلامی ایران این مقدار پاسخگوی مطالبات و زیاده‌خواهی‌های 1+5 باشد و نباید تا این حد تسلیم رای آنها بود.

وی با تاکید بر اینکه اگر تمدید مذاکرات صورت گیرد برای جمهوری اسلامی ایران ضعف محسوب می‌شود گفت: به این ترفند 1+5 بسیار مشکوک هستیم.

حسینی در پایان اظهار داشت: نمایندگان ملت به هیچ وجه از حق و حقوق ملت نخواهند گذشت ولی امیدواریم که سوم آذر ثمره یک ساله مذاکرات محقق شود و روز رسیدن حقوق ملت ایران به اهدافش باشد و اگر هم 1+5 حقوق ملت ایران را نپذیرد ایران هیچ چیزی را از دست نداده و غرب محکوم واقعی است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها