امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127509
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 28
اسماعیل کهرم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره شرایط دریاچه ارومیه اظهار داشت: قول‌های دولت درباره احیای دریاچه ارومیه همچنان پابرجاست به طوری ...

اسماعیل کهرم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره شرایط دریاچه ارومیه اظهار داشت: قول‌های دولت درباره احیای دریاچه ارومیه همچنان پابرجاست به طوری که در ابتدای دولت مقرر شد ظرف 5 سال دریاچه ارومیه احیا شود هم اکنون 2 سال از این زمان گذشته است و لازم است دولت توجه بیشتری به این مسأله داشته باشد.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه هم اکنون نیم متر بر حجم آب دریاچه ارومیه افزوده شده است ادامه داد: افزایش این مقدار آب بر حجم دریاچه ارومیه بر اثر نزول بارش رحمت الهی است نه بر اساس تلاش‌هایی که صورت گرفته است.

وی یادآور شد: بر اساس گفته‌های دولت باید 40 درصد آب بخش کشاورزی که بالغ بر 7 میلیارد مترمکعب است، به دریاچه ارومیه سرازیر می‌شد.

کهرم با انتقاد از عدم تحقق این مهم تا این لحظه گفت: هنوز حقابه دریاچه ارومیه تأمین نشده و تمام این آب در اختیار مصارف بخش کشاورزی است.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا می‌توان با چنین تفاسیری به احیای دریاچه ارومیه امیدوار بود خاطرنشان کرد: چنانچه 40 درصد حقابه این دریاچه تأمین شود می‌توان امیدوار به احیای آن بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها