امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127523
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 18
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; /مجتبی نورعلی- علی پروین همیشه بوی تازگی می دهد و طراوت فوتبال. انگار هر چقدر هم پای صحبت های مردی که به سلطان ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; /مجتبی نورعلی- علی پروین همیشه بوی تازگی می دهد و طراوت فوتبال. انگار هر چقدر هم پای صحبت های مردی که به سلطان فوتبال ایران شهره است بنشینی باز هم انگار حرفی باقی مانده و چیزی برای تمام  شدن نیست.

صحبت با علی پروین بهانه نمی خواهد اما دربی همیشه یکی از بهانه های همیشگی برای خبرنگاران است تا با علی پروین صحبت کنند. انگار صحبت های او در مورد دربی هیچ وقت تمام شدنی نیست و هر بار که پای صحبت های او می نشینی چیز جدیدی هست که بشنوی و بدانی.

دربی 79 بهانه جدیدی بود تا پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سراغ پروین برود.متن گفت و گوی خبرنگاران فارس با پروین را در زیر بخوانید:

*در جام ملتها با این روش لطمه می خوریم

فارس: مصاحبه را با بازی تیم ملی کشورمان مقابل کره جنوبی آغاز می‌کنیم. بازی را دیدید؟ نظرتان درباره عملکرد تیم ملی مقابل حریف سنتی آسیایی‌اش چیست؟

بازی تیم ملی را دیدم و نظرم این است که اگر قرار باشد در جام ملت‌های آسیا مقابل حریفان اینقدر دفاعی بازی کنیم قطعا لطمه می‌خوریم. بازیکنان تیم ملی تا توپ را لو می‌دادند سریع در زمین خودمان تجمع می‌کردند به خصوص در نیمه اول این مسئله خیلی بیشتر دیده شد، اما به هر حال این هم سیستمی در فوتبال است که شاید جواب بدهد و شاید هم نه. البته ان شاءالله تیم ملی در جام ملت‌ها نتیجه بگیرد.

*مردم عاشق بازیکن دریبل زن هستند

فارس: چرا این روزها تماشاگران کمی از فوتبال استقبال می‌کنند و شاهد هستیم که چه در بازی‌های ملی و چه در بازی‌های باشگاهی تماشاگران کمتری به استادیوم می‌آیند؟

مردم عاشق بازیکنان دریبل‌زن هستند و همین دریبل‌زدن‌ها مردم را سرحال می‌آورند. همین حالا نه در پرسپولیس و نه در استقلال بازیکنی با این خصوصیت پیدا نمی‌شود و فقط کمی پیام صادقیان و امید عالیشاه تکنیکی هستند.من نوع بازی‌شان را خیلی دوست دارم و می‌بینم که از بازیکنان مقابل‌شان خیلی راحت رد می‌شوند و فوتبالیست باید همینطور باشد و خیلی راحت از بازیکن روبرویش رد شود اما متاسفانه الان چنین بازیکنانی خیلی کم داریم.

فارس: البته زمان خودتان از این بازیکنان زیاد پیدا می‌شد.

حمید درخشان، ناصر محمد‌خانی، مجتبی محرمی، محمد‌حسن انصاری‌فرد بازیکنانی بودند که در پرسپولیس خیلی تکنیکی بازی می‌کردند البته در استقلال هم آن زمان بازیکنان تکنیکی زیاد پیدا می‌شد مثل مجید نامجو مطلق که برای خودش اعجوبه‌ای در فوتبال بود.

فارس: این روزها در فوتبال بحث شکایت اهالی فوتبال از یکدیگر باعث شده تا چهره این ورزش بین مخاطبان تخریب شود. در این باره چه صحبتی دارید؟

واقعا با چیزهایی که می‌شنوم مشخص است که حرمت‌ها از بین رفته و حتی چند روز پیش خواندم که محمود خوردبین مصاحبه کرده بود و گفته بود که بازیکنان پرسپولیس از او توقع سلام دارند. وقتی شرایط اینطور باشد آیا می‌شود از پس این بازیکنان برآمد؟!

*من هم بودم از پس این بازیکنان بر نمی آمدم!

فارس: شما معروف به مقابله با بازیکن‌سالاری هستید، فکر نمی‌کنید این بازیکنان علی پروین را کم دارند؟!

اگر من هم بودم فکر نمی‌کنم از پس این بازیکنان برمی‌آمدم! البته  بالاخره به هر شکلی شده از پس آنها برمی‌آمدم! اما واقعا شرایط سخت شده است. آن زمان در فوتبال پول نبود و ما راحت می‌توانستیم از پس بازیکنان بربیاییم. الان به طور مثال اگر به بازیکن بی‌انضباط بگویی از فردا به تیم نیا به جای اینکه تیم‌های دیگر با تو همراهی و این بازیکن را تنبیه کنند همه خواهان جذب او می‌شوند و حتی می‌گویند پول بیشتر هم می‌دهیم و این کار را خراب کرده است. من به کفاشیان پیشنهادی  دادم که همه بازیکنان پول یکسان بگیرند تا آن زمان مشخص شود چه بازیکنی پیراهن باشگاهش را دوست دارد.

 

فارس: مشابه چنین پیشنهادی را یکی از پیشکسوتان فوتبال داده بود اما برعلیه خود او هجمه به راه افتاد!

من هم همین را می‌گویم که اگر حرف درست را بزنیم 10 نفر تو را می‌زنند.

فارس: دربی 79 نزدیک است و باز هم در آستانه دربی همه یاد شما می‌افتند.

این چند روز بارها درباره دربی حرف زدم. دربی بازی‌ است که هر کسی برای خودش چیزی از آن می‌سازد. یکی از جدید‌ترین ساخته‌ها این است که می‌آیند و در رختکن به تیم‌ها می‌گویند که آرام بازی کنید تا بازی مساوی شود که این حرفها آدم را به خنده می‌اندازد. مثلا من به فرشاد پیوس بگویم وقتی به 18 قدم رفتی گل نزن و توپ را شوت کن میان تماشاگران! چنین چیزی شدنی هست؟!

*آرام بازی کردن با تبانی فرق دارد

فارس: البته این صحبت‌ها را فائقی مطرح کرد و گفته بود که در سال 78 به استقلالی‌ها گفته بودم که شرایط پرسپولیس را مراعات کنند.

او آن زمان گفته بود آرام‌تر بازی کنید نه اینکه مراعات کنید چرا که همیشه این آرام بازی کردن به بازیکنان دو تیم گوشزد می‌شد چون 15 دقیقه اول دربی همیشه جنگ و بزن بزن است. حتی آن زمان که غفوری‌فرد رئیس وقت تربیت بدنی بود قبل از دربی به من که کاپیتان پرسپولیس بودم و به کاپیتان استقلال گفت که یک ربع اول بازی بزن بزن است و شما کمی آرام بازی کنید. آرام بازی کردن با تبانی کردن فرق دارد. فائقی گفته بود آرامتر بازی کنید و این حرف عجیبی نیست. البته شاید چون بازی‌ها مساوی می‌شود مردم فکر می‌کنند نتیجه‌ها از قبل مشخص شده است.

فارس: چرا دربی‌های این دو تیم اینقدر مساوی می‌شود؟

ببینید هوادار پرسپولیس می‌آمد و به من می‌گفت استقلال را ببرید ما قهرمانی نمی‌خواهیم. البته برای استقلالی‌ها هم همینطور بود و آنها حاضر بودند قهرمان نشوند و فقط ما را شکست دهند. این حرف‌ها باعث می‌شد تا بازیکنان خواه ناخواه با احتیاط بازی کنند اما همه این شرایط تا زمانی است که یک گل رد و بدل شود چرا که وقتی میان این دو تیم یک گل رد و بدل شود تازه می‌توان بازی زیبا را مشاهده کرد.

*99 در صد دربی مساوی است

فارس: شما سالها به عنوان بازیکن و مربی در دربی حضور داشتید و رکورد‌دار حضور در این بازی هستید. کدام مربی استقلال رقیب سخت‌تری برای شما به حساب می‌آمد؟

ما به مربیان استقلال کار نداشتیم چرا که شرایط بازی فرق می‌کرد چون هر زمان استقلال خوب بود ما برنده می‌شدیم و هر زمان ما بهتر بودیم استقلال ما را شکست می‌داد. الان هم خیلی‌ها فکر می‌کنند استقلال شرایط خوبی دارد و پرسپولیس ضعیف است اما اینطور نیست که پرسپولیس حریف دست و پا بسته مقابل استقلال باشد البته من فکر می‌کنم 99 درصد این بازی هم مساوی می‌شود. شاید هم صددرصد مساوی شود! چرا که دو تیم با احتیاط بازی می‌کنند و درخشان و قلعه‌نویی هم برای اینکه نبازند تیم را محتاط وارد زمین می‌کنند.

فارس:باختن در دربی چه تبعاتی برای تیم بازنده دارد؟

همانگونه که شما خبرنگاران از یک ماه قبل از دربی در تکاپو هستید تا کارهای ویژه‌ای برای این بازی کنید بازیکنان و مربیان هم از یک ماه قبل از بازی شرایط ویژه‌ای دارند. ما هم برای این بازی دلشوره داریم البته همه بازی‌ها برای مربیان و بازیکنان دلشوره دارد اما دلشوره این بازی بیشتر از سایر بازی‌هاست.

فارس: یعنی شما هم این دلشوره را داشتید؟

صد در صد من هم دلشوره داشتم و نمی‌شد که نگران این بازی نبود. باور نمی‌کنید وقتی داور سوت پایان بازی را می‌زد انگار همه غم و غصه عالم از پاهایمان بیرون می‌زد چون واقعا روی ما فشار بود.

فارس: اما شما هیچ وقت به ظاهر این استرس و فشار را نشان نمی‌دادید و خیلی‌ها فکر می‌کردند که علی پروین یک مربی خونسرد در دربی است.

مربیگری واقعا شغل بدی است. مخصوصا این فشار در دربی به شدت وجود دارد.

 

*مربی تا لبِ خط مربی است

فارس: اما همین که شما هیچگاه از روی نیمکت بلند نمی‌شدید این ذهنیت را به وجود می‌آورد که علی پروین استرس زیادی برای این بازی ندارد و کاملا خونسرد هستید.

خب باید چه کار می‌کردم؟! بروم کنار زمین و فشار را به بازیکنان داخل زمین منتقل کنم؟! در جام جهانی 1978 که به آرژانتین رسیدیم حشمت مهاجرانی من را کنار کشید و گفت علی تیم هلند دیروز یک بازی دوستانه انجام داده و در 20 دقیقه 11 گل به حریفش زده و تیم حریف هم قهر کرده و از زمین بیرون رفته! من گفتم حشمت‌خان شما نترس و ما اینطور نیستیم که از هلند این همه گل بخوریم. شما توقع دارید که من هم در دربی‌ها می‌رفتم و فشار و استرس را به بازیکنان منتقل می‌کردم؟! من ظاهرا با همه بگو بخند می‌کردم اما درونم غوغا بود. شما به عنوان یک مربی تیم را تا لب خط می‌توانید در اختیار داشته باشید و وقتی تیم داخل زمین می‌شود دیگر حرف مربی را نمی‌خواند و هرچه شما کنار زمین بالا و پایین بپری و با دستت حرف بزنی کسی حرفت را متوجه نمی‌شود مگر اینکه در بین دو نیمه به بازیکنان ایراد‌ها را بگویی.

فارس: پس با این حساب مربیانی که کنار زمین با بازیکنان حرف می‌زنند کار بیهوده ای انجام می‌دهند!

اگر از من می‌پرسید که همه این کارها بیخود است. من 100 بازی ملی کردم و نزدیک به 600 بازی هم برای پرسپولیس انجام دادم و در هر دو تیم هم کاپیتان بودم، مطمئن هستم که بازیکن در زمین حواسش به کنار زمین نیست. شما باید تیم را طوری ارنج کنی که مقابل تیم حریف بتوانی حرفی برای گفتن داشته باشی و این کار هم قبل از مسابقه انجام می‌شود.

* به هر تیمی می باختیم 48 ساعت در خانه بودیم

فارس: جالب است که با این تفکراتی که شما دارید همه علی پروین را یک مربی سنتی می‌دانند.

خب من مربی سنتی بودم که همه تیم‌ها را می‌بردیم و وقتی داور سوت را می‌زد سه گل از حریف جلوتر بودیم. سنتی دیگر چیست؟! الان همه تیم‌های ایران وقتی یک گل می‌خورند توپ‌های بلند را داخل 18 قدم حریف می‌فرستند. غیر از این است؟! این حرفها دیگر چیست؟ توپ را باید بزنید درون گل. به نظر من ایران مقابل کره جنوبی خوب بازی نکرد و شاید دو تا 10 دقیقه فوتبال کردند اما برد حالا در همه جای تاریخ ثبت می‌شود که ایران کره را برده. حالا بگویند ایران 11 نفره دفاع می‌کرد یا هر چیز دیگر اما مهم نتیجه است که ایران کره را برد. در فوتبال برد مهم است. ما آن زمان هم می‌گفتیم نبازیم تا بتوانیم صبح از خانه بیرون بیاییم. آن زمان پرسپولیس باخت در کارش نبود و فقط می‌توانستیم به استقلال ببازیم چون تنها این تیم حریف سر سخت ما بود و به تیم دیگری نمی‌باختیم اما اگر می‌باختیم 48 ساعت از خانه بیرون نمی‌آمدیم.

فارس: اما الان شرایط خیلی تغییر کرده و بازیکنان بلافاصله پس از باخت قرارهای شبانه‌شان را می‌گذارند!

الان که تیم می‌بازد بازیکنان کک‌شان هم نمی‌گزد.

فارس: دربی‌های زمان شما هم به شدت حساس بود اما چرا آن بازی‌ها جذابیت داشت؟

خود شما خبرنگاران مقصرید. همین شما خبرنگاران می‌گفتید که فوتبال مملکت از دو قطبی بودن در بیاید اما به نظر من این حرف اشتباهی بود. اگر فوتبال از دو قطبی بودن در آمده پس چرا بازی پرسپولیس سپاهان یا استقلال تراکتور‌سازی حساسیت دربی را ندارد؟ همه جای دنیا هم شرایط همینگونه است و می‌بینیم که در اسپانیا بارسلونا و رئال مادرید حرف اول را می‌زنند یا در آلمان بایرن‌مونیخ و دورتموند حرف اول و آخر را می‌زنند اما ما می‌خواهیم به زور فوتبال را از دوقطبی بودن خارج کنیم هرچند که تیم‌هایی مثل سپاهان، تراکتور‌سازی و سپاهان خوب و قابل اعتمادند و ما نمی‌گوییم آنها بد هستند اما هر  زمان که استقلال و پرسپولیس سرپا بودند فوتبال ملی کشور هم موفق بود. بازی ایران و کره را که دیدم غصه خوردم که چرا پرسپولیس در تیم ملی بازیکن ندارد. مگر می‌شود در بازی تیم ملی مملکت ما پرسپولیس بازیکن نداشته باشد؟ در بازی‌های آسیایی پکن که من سرمربی تیم ملی بودم 7 استقلالی در زمین برای تیم ملی بازی می‌کردند اما الان شما ببینید از استقلال و پرسپولیس در تیم ملی یکی دو بازیکن بیشتر وجود ندارد.

* یکشنبه 80 هزار نفر به ورزشگاه می روند

فارس: شما اعتقاد دارید دربی‌های آن زمان جذاب‌تر بود یا دربی‌هایی که در حال حاضر برگزار می‌شود؟

به نظر من حساسیت دربی‌ها الان بیشتر است. زمان ما غیرت و تعصب حرف اول را در فوتبال می‌زد هرچند که الان هم هست اما پولی که به فوتبال آمده تاثیر زیادی بر فوتبالیست‌ها گذاشته است. هنوز هم برای مردم استقلال و پرسپولیس مهم است و شما مطمئن باشید روز یکشنبه بیشتر از 80 هزار تماشاگر به استادیوم می‌رود. زمان ما بازیکنان برای پول بازی نمی‌کردند اما الان خودتان می‌بینید که چه شرایطی در فوتبال حاکم است.

*فنونی زاده استقلال را دوست داشت چرا به پرسپولیس آمد؟

فارس: مرتضی فنونی‌زاده بازیکن شما در تیم ملی و پرسپولیس در برنامه 90 هفته گذشته اعلام کرد که پیش از حضور در پرسپولیس طرفدار استقلال بوده! شما این را می‌دانستید؟

بعد از صحبت‌های علی کریمی من خوابیدم و صحبت‌های فنونی‌زاده را نشنیدم اما اگر استقلال را دوست داشت چرا به پرسپولیس آمد؟!

فارس: آن زمان بازیکنی در پرسپولیس بود که استقلالی باشد؟

ما بازیکنی نداشتیم که این حرف را بزند و حرف مرتضی فنونی‌زاده را هم از شما می‌شنوم. البته مرتضی یکی از شاگرد‌های خوب من است.

فارس: کار کردن برای علی پروین در پرسپولیس سخت‌تر بود یا در تیم ملی؟

زمان ما راحت می‌شد هم در پرسپولیس کار کرد و هم در تیم ملی. فکر می‌کنم 4-5 سال من همزمان مربی تیم ملی و پرسپولیس بودم که در پکن قهرمان آسیا شدیم و با پرسپولیس هم 4 قهرمانی متوالی آوردیم.

 

*جام باشگاه های آسیا را شوخی گرفته بودیم!

فارس: در کری‌خوانی میان پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها طرفداران استقلال به دو قهرمانی این تیم در آسیا می‌بالند آن هم در حالی که پرسپولیس نتوانست در آسیا هیچگاه قهرمان شود و تنها یک بار قهرمان جام در جام آسیا شد. چرا پرسپولیس هیچگاه در جام باشگاه‌های آسیا موفق نبود؟

باور کنید هیچ وقت فکر نمی‌کردیم جام باشگاه‌های آسیا انقدر مهم شود و ما این بازی‌ها را شوخی گرفته بودیم! کسی آن زمان به این بازی‌ها اهمیت نمی‌داد اما الان شرایط فرق کرده است.

*مگر می شود 6 گل پرسپولیس به استقلال دروغ باشد؟

فارس: البته پرسپولیسی‌ها هم عدد 6 را یک کری همیشگی برای استقلالی‌ها می‌دانند هرچند که طرفداران آبی‌دوست می‌گویند از این بازی فیلمی وجود ندارد پس چنین نتیجه‌ای هم رقم نخورده!

6 گلی که در سال 52 به استقلال زدیم یک اتفاق بود و شاید دیگر هیچگاه اتفاق نیفتد. مگر می‌شود ما به دروغ بگوییم 6 گل به استقلال زدیم؟ یادم می‌آید آن زمان در سالن کشتی ورزشگاه آزادی فینال کشتی قهرمانی جهان بود و همه دوربین‌های تلویزیونی برای پوشش مسابقات به آن سالن رفته بودند و به خاطر این بود که دوربینی در ورزشگاه وجود نداشت اما به نظرم تا 100 سال آینده هم دیگر چنین نتیجه‌ای رقم نخورد. در آن بازی وقتی استقلالی‌ها گل اول را خوردند شیرازه تیم‌شان از هم پاشید و ما هم خوش‌شانس بودیم که هرچه می‌زدیم گل می‌شد. البته همایون بهزادی با خسروانی مالک آن زمان تاج سابق دشمن بود و به من می‌گفت علی هر توپی گرفتی به من بده تا آن را گل کنم و 3 پاس گل به بهزادی دادم و او هم 3 گل زد. در آن بازی هر توپی که روی دروازه استقلال می‌آوردیم گل می‌شد.

*6 گل ما و سه گل زاید فقط یک اتفاق بود

فارس: البته شائبه تبانی جواد الله‌وردی با پرسپولیسی‌ها وجود داشت و حتی می‌گفتند که او به پرسپولیسی‌ها راه داده!

به این حرفها گوش نکنید. فرض بگیریم جواد الله‌وردی راه داد پس 10 نفر دیگر چه؟! 6 گل ما به استقلال یک اتفاق بود همانند 3 گلی که ایمون زاید به استقلال زد. اصلا مگر او فوتبالیست بود؟ خدا برای او خواست و 3 توپ زد که هر سه تای آن گل شد اما خدا پدرش را بیامرزد که در آن بازی پرسپولیس را نجات داد.

فارس: در دربی 74 که پرسپولیس دو گل از استقلال عقب بود شما فکر می‌کردید که با هت‌تریک ایمون زاید پرسپولیس برنده شود؟

اصلا فکرش را نمی‌کردم اما به هر حال فوتبال ورزش لحظه‌هاست و بارها دیدیم که مربی در دقیقه 93 نفس می‌کشد که تیمش نتیجه گرفته اما تیمش گل می‌خورد و همه چیز به هم می‌ریزد. مگر همین بازی استقلال و تراکتور‌سازی نبود که در ثانیه‌های آخر امیرحسین صادقی آن توپ را گل زد آن هم یک توپ شانسی...

*به خادم گفتم اشتباه کردی به فوتبال آمدی

فارس: خیلی‌ها به امیر خادم انتقاد می‌کنند که او به عنوان یک کشتی‌گیر نباید برای فوتبال تصمیم می‌گرفت شما این انتقاد را قبول دارید؟

اتفاقا خودم به خادم گفتم که اشتباه کردی به فوتبال آمدی.

*هیات مدیره پرسپولیس فقط یک نفر است!

فارس: در ابتدای سال صحبت این بود که برای پرسپولیس هیأت‌مدیره‌ای تشکیل شود که این باشگاه هیچ مشکلی نداشته باشد اما الان شرایط پرسپولیس اصلا شرایط خوبی نیست؟

الان که هیأت‌مدیره پرسپولیس فقط یک نفر است! باید این حرفها را بگذاریم بعد از خصوصی‌ شدن پرسپولیس البته اگر باز هم این حرفها توخالی نباشد.

فارس: شما پرسپولیس را می‌خرید؟

من از کجا پول بیاورم 250 میلیارد تومان پول خرید پرسپولیس را بدهم؟!

فارس: یعنی حتی حاضر نیستید سهامدار این باشگاه هم بشوید؟

باید ببینیم شرایط واگذاری پرسپولیس چگونه است. اگر قرار است پرسپولیس را به پیشکسوتان بدهند که می‌شود کاری کرد و 20-30 درصد سهام را خرید اما اگر قرار است به شخص یا شرکتی بفروشند باید دید به چه نوعی این کار را انجام می‌دهند. البته من شنیده‌ام که قیمت پرسپولیس اینقدر است اما رقم دقیقی را نمی‌دانم.

فارس: اموال و دارایی‌های پرسپولیس چقدر است؟

پرسپولیس چیزی ندارد!

*زمین تلو ارزش ندارد،50 هزار متر مجانی به شما می دهم

فارس: اما استقلالی‌ها می‌گویند که زمینی در تلو دارند و همچنین صحبت از مالکیت کمپ تمرینی این تیم را می‌کنند.زمین کمپ که معارض دارد و زمین تلو هم ارزشی ندارد اگر می‌خواهید بیایید تا همین الان 50 هزار متر زمین آنجا به شما بدهم! زمین تلو دیگر چیست؟! استقلال هیچ چیزی ندارد و شما این را از من بپرسید. کمپ استقلال هم معارض دارد و برای مردم است. همانطور که درفشی‌فر هم معارض دارد و صاحب آن شخص دیگری است. شما بیایید تا من 50 هزار متر زمین در تلو مجانی به شما بدهم!

*پرسپولیس از خودش 150 میلیارد بدهی دارد

فارس: یعنی پرسپولیس هیچ چیزی از خودش ندارد؟!

پرسپولیس فقط 150 میلیارد بدهی از خودش دارد!

فارس: پرسپولیس حال حاضر را برای حضور در دربی 79 چطور تیمی می‌بینید؟

من فکر می‌کنم پرسپولیس در دربی بباز نیست و اگر این بازی برنده‌ای داشته باشد آن برنده پرسپولیس خواهد بود هرچند که پیش‌بینی من از این بازی مساوی است.

*بازگشتم به پرسپولیس صحت ندارد

فارس: اینکه گفته می‌شود شما در راه بازگشت به پرسپولیس هستید صحت دارد؟

نه این مسئله صحت ندارد چرا که در حال حاضر هیچ کس نمی‌تواند تصمیم بگیرد چون همه منتظر خصوصی‌سازی پرسپولیس هستند و کسی نمی‌تواند الان تصمیمی بگیرد.

فارس: اگر هر کسی مسئولیت باشگاه پرسپولیس را به عهده گرفت از شما دعوت کند که دوباره به پرسپولیس برگردید آیا این پیشنهاد را قبول می‌کنید؟

نه! با وضعیتی که پرسپولیس در حال حاضر دارد حاضر نیستم به این باشگاه برگردم.

فارس: آقای پروین!علی کریمی در برنامه 90 گفت که شما همیشه توصیه می‌کردید بازیکنان کله‌پاچه بخورند!

پدر من کله‌پز بود و خدا همه رفتگان را بیامرزد. مادرم همیشه می‌گفت برای قوی شدن مفاصل کله‌پاچه بخورید و من نمی‌دانم این چیزها را او از کجا می‌دانست؟ من همیشه این پیشنهاد را به تیم می‌کردم که پاچه بخورند!

*کریمی نیازی به کلاس های مربیگری ندارد

فارس: علی کریمی در همان برنامه 90 گفت که با استقلال قرارداد داخلی بسته بود شما این مسئله را می‌دانستید؟

این را بدانید که آدم‌های تکنیکی و دریبل‌زن افراد باهوشی هستند. من هم که کلاس مربیگری نرفته بودم اما الان می‌بینیم که از علی کریمی به خاطر حضور در تیم ملی انتقاد می‌شود اما کریمی بازیکن باهوشی بود و این پتانسیل را دارد که یک مربی بزرگ شود. همین حمید درخشان بازیکن باهوشی بود و اگر فیلم بازی‌هایش را ببینید متوجه می‌شوید که چطور بازی می‌کرد. علی کریمی نیاز به کلاس مربیگری ندارد چرا که او با 50 - 60 مربی بزرگ کار کرده و اگر از هر کدام هم یک چیز را یاد گرفته باشد می‌تواند بهترین مربی شود.

به گزارش فارس، علی پروین در حاشیه این گفت و گو تک جمله هایی را هم به کار برد که در زیر می خوانید:

* ادای من و علی دایی را در تلویزیون زیاد در می‌آورند!

* 4 بازی در پرسپولیس به اندازه حضور 5 سال در یک تیم دیگر است.

* وقتی در کانون مربیان می‌خواستند از من تقدیر کنند من گفتم تا حسن حبیبی که استاد من بوده بالا نرود من هم بالا نمی‌آیم.

* اگر علی کریمی از من تعریف کند خودش را کوچک نمی‌کند بلکه با این کار خودش را بالا می‌برد.

* وقتی که می‌باختیم به خانه که می‌آمدم ظرف غذایم آماده بود و تا 48 ساعت کسی مرا نمی‌دید چون کسی جرات نمی‌کرد سمت من بیاید.

* این فوتبال همیشه درد‌سر دارد ای کاش من هم مثل برادرم جواهر‌ساز می‌شدم تا توپ تکانم ندهد.

* از سه‌شنبه می‌دانستم کرانچار سرمربی تیم امید می‌شود.

* دخل و خرج پرسپولیس و استقلال باید دست خودشان باشد نه اینکه برای گرفتن پول به 30 جا جواب بدهی.

* نمی‌دانم چرا کسی از مدرسه خوشش نمی‌آید!

* 5 سال فوتبال را تعطیل کنیم همه چیز درست می‌شود.

* بازیکنان حرفه‌ای خارج 11 شب را نمی‌بینند اما بازیکنان ایرانی شب‌نشینی‌هایشان 11 شب تازه شروع می‌شود.

* با امیر خادم کل‌کل کرده بودم.

* در جلسه با وزیر ورزش گودرزی گفت‌ که شما پیشکسوتان جمع شوید و برای پرسپولیس هر تصمیمی بگیرید آن را اجرا می‌کنیم.

* زمان ما حرمت‌ها زیاد نگه داشته می‌شد و حتی هنوز هم محمد مایلی‌کهن مقابل من دست به جیب نمی‌ایستد.

* غلامحسین مظلومی یک بازیکن فوق‌العاده بود اما حیف که فوت شد و انگار یکی یکی در حال رفتنیم.

* اول حجازی مرحوم شد و حالا غلامحسین مظلومی و خدا سومی را به خیر کند.

* امسال سال خوبی نبود و این همه مرگ و میر داشتیم. آن از مهدی نفر این هم از غلامحسین مظلومی.

به گزارش فارس فیلم گفت و گوی علی پروین را در زیر ببنید:

 انتهای پیام/ی

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها