امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127528
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۳
تعداد بازدید: 169
«نعیم العبودی» سخنگوی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: 26 کشور از جمع شصت ...

«نعیم العبودی» سخنگوی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: 26 کشور از جمع شصت کشور جهان که در ائتلاف بین المللی ضد داعش حضور دارند هیچ نبرد یا حمله‌ای راهبردی علیه تکفیری‌ها در عراق نداشته‌اند یا حملات آنها ناکارآمد و غیرموثر است و برخی از کشورهای عضو ائتلاف هم تنها با یک هواپیما در ائتلاف حضور دارند و این مساله عجیب است و ثابت می‌کند که ائتلاف چتر قانونی برای بازگشت آمریکایی‌ها به منطقه است.

العبودی افزود: ائتلاف بین المللی اگر دلش برای منافع عراق سوخته بود برخی کشورها را برای قطع کمک هایشان به تروریست‌ها در سوریه و عراق تحت فشار می‌گذاشت بنابراین این عراقی‌ها هستند که می‌توانند سرزمین خود را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کنند.

سخنگوی عصائب اهل الحق در ادامه اظهار داشت که جنگنده های ائتلاف بین المللی کجا هستند که در هیچ نبرد جدی ارتش عراق با تکفیری‌ها حضور نداشتند و این گروه‌های مقاومت بودند که در کنار نیروهای امنیتی پیروزی‌های بزرگ را رقم زدند.

وی افزود: تفکر راهبردی عراق و قدرت ارتش و گروه های مقاومت است که داعش را با شکست حتمی مواجه خواهد ساخت و ما از دولت عراق می‌خواهیم که به توانمندی مردم خود و نه ائتلاف بین المللی تکیه کند.

نعیم العبودی تاکید کرد: فرماندهان میدانی در ارتش عراق و کارشناسان امنیتی اذعان دارند که داعش از زمان آغاز حملات هوایی آمریکا، شروع به پیشروی در برخی مناطق کرد و یا همین جنگنده‌های آمریکایی بارها حملاتی را به اشتباه علیه غیرنظامیان مرتکب شدند که از بین زنان و مردان و کودکان بودند و این اتفاق جدیدی نیست، مردم یمن و افغانستان هم تجربه زیادی از بمباران‌های اشتباهی جنگنده‌های آمریکایی دارند.

عراق با قدرت گروه‌های مقاومت و ارتش آزاد می‌شود

سخنگوی گروه عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد: زبان ناطق و وجدان بیدار مردم عراق، اکنون مقاومت با همه گروه‌های آن است و عصائب اهل الحق هم در این عرصه نقش برجسته‌ای دارد.

وی ادامه داد: ما به نیروی زمینی بیگانه نیاز نداریم ما مستشار آمریکایی نمی‌خواهیم زیرا خودمان قادر به آزاد کردن سرزمینمان هستیم و پیروزی‌های ارتش عراق با گروه‌های مقاومت در العظیم، آمرلی و اخیرا در جرف النصر محقق کرد.

وی در پایان گفت: نیروهای مقاومت از گروه‌های عصائب اهل الحق، بدر و گردان‌های السلام، جرف الصخر را که برای سال‌ها پایگاه تروریست‌ها شده بود در یک روز و نیم آزاد کردند.

العبودی گفت: این در حالی است که در کمال وقاحت، امارات امروز همین گروه‌های مقاومت که در آزادسازی جرف الصخر شگفتی آفریدند را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.

سخنگوی عصائب اهل الحق در پایان این گفت‌‌وگو تاکید کرد: آزادسازی جرف الصخر و دیگر مناطق این پیام بزرگ را برای کشورهای غربی دارد که عراق به حملات هوایی یا مستشاران نظامی آمریکایی نیازی ندارد بلکه مبارزه با داعش به دست گروه‌های مقاومت و ارتش عراق ممکن است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها