امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127549
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 101
گیتا موللی، شنوایی شناس در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: کودک باید تا پایان 1 سالگی اولین کلمه را به زبان بیاورد در غیر این ...

گیتا موللی، شنوایی شناس در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: کودک باید تا پایان 1 سالگی اولین کلمه را به زبان بیاورد در غیر این صورت باید به یک شنوایی شناس مراجعه کرد تا در سریعترین زمان ممکن بهترین اقدام صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شک مادر مهمترین شاخص است و مادر نباید منتظر باشد تا کسی شک وی را تایید کند بنابراین از هر زمانی که مادر شک کرد باید پیگیری آغاز شود چرا که معمولا مادر چند ماه قبل از مراجعه به کارشناسان شنوایی شناس می‌داند که کودک مشکل شنوایی دارد ولی می‌خواهد این موضوع را انکار کند.

موللی خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش‌ها به تشخیص زود هنگام معطوف باشد یعنی زمانیکه کودکی تا یکسالگی یا یکسال و نیم حرف نزد خانواده باید این موضوع را پیگیری کند و منتظر حرف زدن کودک نباشند چرا که این کودک حرف نخواهد زد و تنها در حال از دست دادن زمان‌های طلایی هستند.

این شنوایی شناس تأکید کرد: خانواده‌های کودکان کم شنوا علاوه بر مشکلات عاطفی و هیجانی با کودک کم شنوا مشکلات مالی نیز دارند که دست خانواده‌ها را از دسترسی به امکانات توانبخشی کوتاه کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها