امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127552
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
محمد فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد این موضوع که در حوادثی مانند سیل، زلزله و سقوط هواپیما ...

محمد فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد این موضوع که در حوادثی مانند سیل، زلزله و سقوط هواپیما مدیریت نیروهای حاضر در صحنه با چه نهادی است توضیحاتی داد.

وی گفت: در اینگونه حوادث مسئولیت مدیریت و هماهنگی نیروهای حاضر در صحنه از قبیل آتش نشانی، نیروی انتظامی و امداد و نجات هلال احمر، اورژانس و ... با مدیریت بحران است.

رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که پس چگونه است که هماهنگی‌ها دارای مشکل است افزود: در اینطور مواقع باید یک فرماندهی واحد وجود داشته باشد و نمی‌شود به صورت بروکراسی و اداری موضوع را اداره کرد.

وی در مورد عملکرد هلال احمر در حوادث گفت: ما نظام جامع امداد و نجات را در قالب طرح تحول دنبال می‌کنیم اما در سطح ملی مرکز مدیریت بحران را داریم که مدیریت کلان در آنجا انجام می‌دهند و آنها وظایف را میان دستگاه‌ها تقسیم می‌کنند.

فرهادی خاطر نشان کرد: آنچه به هلال احمر باز می‌گردد رهاسازی و نجات حادثه دیدگان و در نهایت اسکان اضطراری آنها است.

وی تاکید کرد: باید این تصمیم در مدیریت بحران گرفته شود که بالاخره فرماندهی صحنه را به یک نهاد بدهد و هلال احمر آماده است با توجه به تجربه و وظایف خود، این مسئولیت را قبول کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها