امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127553
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمبود خواب در دوران بلوغ وزن را افزایش می‌دهد، خطر ابتلا به چاقی را بیشتر می‌کند و ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمبود خواب در دوران بلوغ وزن را افزایش می‌دهد، خطر ابتلا به چاقی را بیشتر می‌کند و کاهش چند کیلو وزن بسیار سخت است.

محققان دانشگاه کلمبیا و کارولینای شمالی، مطالعه‌ای بر روی خواب 10 هزار نوجوان و بزرگسال جوان داشتند، در این مطالعه آنها دو معیار را بررسی کردند: مدت زمان متوسط خواب افراد 16 ساله و چربی بدن افراد 21 ساله بررسی شد.

محققان طی تحقیقاتی که 5 سال متوالی ادامه داشت، در ابتدا خواب شبانه نوجوانانی را بررسی کردند که بین 5 تا 6 ساعت یا حتی کمتر بود؛ این افراد در مقایسه با کسانی که 8 ساعت می‌خوابیدند، کمبود خواب داشتند که منجر به افزایش 20 درصد چاقی شده بود.

به گفته محققان این نوجوانان زمان زیادی صرف تماشای تلویزیون می‌کنند و زمان زیادی را به بطالت می‌گذرانند که باعث  کمبود خواب، خواب آلودگی و خستگی آنها در طول روز، تغییر اشتها و ترویج رفتارهای غذایی ناسالم مانند سریع غذا خوردن، خوردن غذاهایی مانند فست فودها و خوردن موادقندی می‌شود که به نوبه خود خواب را مختل می‌کنند و تمام این عوامل موجب چاقی آنها می‌شود. 

پیام به والدین:

والدین باید خواب فرزندان خود را از زمان کودکی تنظیم کنند و یک خواب سالم را به آنان آموزش دهند زیرا کمبود خواب در نوجوانی باعث افزایش وزن می‌شود و کاهش چند کیلو وزن اضافی در آینده بسیار دشوار است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها