امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127562
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام علی محمدی با بیان اینکه دین الهی با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام علی محمدی با بیان اینکه دین الهی با مجاهدت‌های پیامبران الهی و ائمه اطهار علیهم السلام بدست آمده است اظهارداشت: ما باید قدر این تلاش‌ها را بدانیم و در راستای ترویج دین خدا تلاش کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ادامه با اشاره به فعالیت‌های گسترده مجموعه سازمان اوقاف در ماه محرم بویژه طرح بصیرت عاشورایی از تلاش‌های انجام شده در این خصوص قدردانی کرد.

وی خستگی و توقف در مسیر را دو آفت اصلی در انجام کارهای بزرگ دانست و گفت: نباید در این راه دچار خستگی و توقف شویم بلکه باید با استعانت از خدای متعال تلاش کنیم به نقطه مطلوب که خیلی با آن فاصله داریم برسیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همانگونه که گذشتگان ما با از خودگذشتگی و وقف اموال خود در راستای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم تلاش کردند ما نیز باید در سازمان اوقاف تلاش کنیم تا سنت حسنه وقف ارزش و جایگاه واقعی خود در جامعه را بیابد.

وی در ادامه با اشاره به دوران 35 ساله امامت حضرت سجاد علیه السلام و تلاش ایشان برای تربیت انسان‌ها با زبان دعا و نیایش در دوران سرکوب و خفقان اموی گفت: بنابر این ما نباید در مسیر خدمت به دین خدا دچار غرور و خستگی شویم و نگذاریم جامعه نیز دچار خستگی شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: وجود موقوفات گسترده در کشور برای اقامه عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام بیانگر میزان علاقه و محبت مردم ایران اسلامی به اهل بیت پیامبر(ع) بویژه امام حسین علیه السلام است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف وظیفه اجرای صحیح و هدفمند موقوفات را دارد گفت: اجرای موقوفات نباید صرفا به اطعام و روضه خوانی ختم شود، بلکه باید زمینه‌ای برای مطرح کردن اهداف و فلسفه قیام امام حسین علیه السلام باشد.

حجت الاسلام محمدی گفت: طبق هدفگذاری صورت گرفته در سازمان اوقاف، اجرای نیات واقفان در اقامه عزای حضرت سیدالشهداء علیه السلام در سه بخش تعزیه داری، روضه خوانی و اطعام تنها با رویکرد ترویج فرهنگ و معارف عاشورا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمن از همان زمان شهادت امام حسین(ع) تا کنون همواره در تلاش بوده که یاد و نام آن حضرت را از میان ببرد گفت: اهل بیت علیه السلام نیز همواره با ترویج یاد و نام حضرت سیدالشهداء علیه السلام و قیام آن حضرت با اقدام دشمن در این زمینه مقابله کرده اند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ما نیز وظیفه داریم با زنده نگاه داشتن یاد و نام امام حسین علیه السلام، فرهنگ و معارف عاشورا و فلسفه قیام آن حضرت را در جامعه ترویج دهیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها