امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127566
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
عزت‌الله خانمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: در بخش عرصه‌های ملی و زیست محیطی در این شهرستان در قیاس با دهه 1370 اتفاقات ناگواری ...

عزت‌الله خانمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: در بخش عرصه‌های ملی و زیست محیطی در این شهرستان در قیاس با دهه 1370 اتفاقات ناگواری رخ داده است که مهار، مدیریت و برخورد با این ناهنجاریها و تصرفات اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز نیازمند هم افزایی و هم گرایی همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی است.

وی با ذکر اینکه ساخت وسازهای غیرمجاز نسبت به گذشته با توجه به برخورد واقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و هماهنگی‌ها بسیار کاهش یافته است، گفت: طی همین مدت کوتاه 80 هکتار از اراضی ملی از زمین خواران بازپس گرفته شده است. و عزم دولت و مدیریت استان تهران و شهرستان شمیرانات در این زمینه بسیار جدی است.

وی گفت: برخی از تصرفات و تجاوزات به اراضی ملی وجود داشته و پرونده قضایی نیز برای آن مفتوح و در حال رسیدگی است.

فرماندار شهرستان شمیرانات تصریح کرد: براساس آسیب شناسی و مطالعات انجام شده عواملی مثل قیمت بالای زمین، نزدیکی به شهر تهران، اقلیم و آب و هوای مطلوب و وجود ظرفیت‌های گردشگری از مهمترین عوامل سوء استفاده از این منطقه به شمار می‌آیند.

خانمحمدی ضعف تشکیلاتی در دستگاه‌های اجرایی مرتبط، کم بودن و یا فقدان اراده برخورد با متخلفین، عدم حضور نیروهای کارشناس، فنی و کارآمد حقوقی و ضعف و تعامل بین بخشی و عدم پیگیری و اجراء احکام صادره قضایی و عدم پیگیری پرونده‌های قضایی را از دیگر موانع برخورد مناسب و قاطع با متخلفین و زمین خواران دانست.

وی با بیان اینکه هم اکنون هماهنگی بسیار خوبی در سطح شهرستان شمیرانات میان ادارات و دستگاه‌های مختلف اجرایی قضایی ، انتظامی وامنیتی وجود دارد، نتیجه این هماهنگی را می‌توان در توقف روند تصرفات اراضی ملی مشاهده کرد، خواستار تقویت و اصلاح ساختار محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان برای تقویت گام‌های این ادارات درجهت جلوگیری از تخلفات برشمرد و آنرا بسیار ضروری خواند.

وی خاطر نشان کرد: براساس مصوبه به شورای فضای سبز شهرستان شمیرانات و با هماهنگی استانداری تهران و اداره کل منابع طبیعی استان تهران، مقرر گردیده که اراضی ملی واقع در حریم شهرهای لواسان،اوشان، فشم و میگون، شمشک و دربندسر و شهرداری منطقه یک تهران برای ایجاد فضای سبز و تفرجگاه در اختیار شهرداری‌های مربوطه قرار گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها