امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127571
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه گزارش داده است که ایران در مذاکرات اخیر پیشنهادات جدیدی از سوی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه گزارش داده است که ایران در مذاکرات اخیر پیشنهادات جدیدی از سوی 1+5 دریافت کرده و قرار است وزیر خارجه ایران از طریق «خط ارتباطی امن» آن‌ها را با تهران در میان بگذارد.

یک منبع خبری به ایتارتاس گفته که «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، امروز (جمعه) پیشنهاد جدید ارائه شده از سوی گروه 5+1، درباره توافق جامع بر سر موضوع هسته‌ای را با تهران در میان خواهد گذاشت.

این منبع خبری افزود که «گفتگو درباره پیشنهاد جدید، در خصوص المان‌های کلیدی توافق آتی خواهد بود» و نکاتی درباره لغو تحریم‌ها علیه تهران و محدودسازی برنامه هسته‌ای این کشور را در بر دارد.

همچنین، یکی از نمایندگان تیم مذاکره‌کننده ایرانی به خبرگزاری ایتارتاس گفته است که ظریف تصمیم گرفته که در وین بماند و پیشنهاد جدید را از طریق «خط ارتباطی امن» با تهران در میان بگذارد.

پیش از این اعلام شده بود که ظریف برای مشورت به تهران بازمی‌گردد ولی بعدا یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده اعلام کرد که ظریف در وین می‌ماند و به تهران نمی‌رود.

این منبع در رد خبر سفر ظریف به تهران گفته بود «ما از مسقط تاکنون طرح‌های مختلف داده‌ایم. هنوز این ایده‌ها به مرحله‌ای نرسیده که دکتر ظریف به تهران ببرد و لذا ایشان به تهران نمی‌رود و مذاکرات ادامه می‌یابد» (اینجا).

باید دید با ماندن ظریف در وین، آیا برنامه سفر «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و همتای فرانسوی‌اش به پاریس تغییر خواهد کرد یا خیر.

 

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها