امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127579
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جرارد آرود» سفیر فرانسه در واشنگتن امروز (جمعه) با انتشار پیامی در حساب توییتر خود، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جرارد آرود» سفیر فرانسه در واشنگتن امروز (جمعه) با انتشار پیامی در حساب توییتر خود، مدعی شد ایران بیش از 1+5 به حصول توافق نیاز دارد. آرود همچنین تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را دلیل اصلی حضور این کشور، پای میز مذاکرات می‌داند.
این در حالی است که خبرگزاری «رویترز» در گزارش امروز خود با اشاره به مواضع سرسختانه پیشین فرانسه در قبال ایران گزارش داد که مواضع پاریس در قبال توافق هسته‌ای با ایران در مقایسه با گذشته تا حدودی نرم‌تر شده است و این می‌تواند با آگاهی به این مسئله باشد که شکست در مذاکرات عواقب تلخی را به همراه خواهد داشت.
رویترز همچنین در ادامه افزود که در دور کنونی مذاکرات وین، شکست مذاکرات با توجه به نقش مهم ایران در منطقه، پیامدهای هولناکی را به همراه خواهد داشت و این امر چیزی است که دیپلمات‌های فرانسوی تمایلی ندارند که مسوولیت آن را برعهده بگیرند(اینجا).
مذاکرات ایران و گروه 5+1، در وین در حال برگزاریست و با نزدیک شدن به مهلت پایانی سوم آذر (24 نوامبر)، برخی منابع غربی مدعی شده‌اند که گروه 5+1 پیشنهاد جدیدی به ایران داده (اینجا) که بناست از سوی مقامات ایرانی بررسی شود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها