امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12759
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، 20 نماینده کنگره آمریکا از ممانعت بحرین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، 20 نماینده کنگره آمریکا از ممانعت بحرین از ورود خوان مندز گزارشگر سازمان ملل در امور مبارزه با شکنجه به این کشور ابراز ناامیدی کرده و این اقدام را مغایر با تعهدات بین‌المللی رژیم آل خلیفه دانستند.

این نمایندگان در نامه‌ای از حمد بن عیسی آل خلیفه خواستند تا از تصمیم خود در ممانعت از ورود مندز به بحرین صرف نظر کند زیرا تاخیر در انجام سفرش با تعهدات بین‌المللی بحرین مغایرت دارد.

امضا کنندگان این نامه همچنین ناامیدی خود را از ممانعت از ورود مندز به بحرین ابراز داشته و اشاره کردند که این دومین بار است که از مندز دعوت می‌شود که برای انجام ماموریتش به بحرین بیاید اما این دعوت لغو می‌شود.

20 نماینده کنگره آمریکا اشاره کردند: اتهامات خطرناکی به نیروهای امنیتی بحرین در سال‌های اخیر یعنی از زمان آغاز تظاهرات در خصوص شکنجه بازداشت شدگان اعم از مدافعان حقوق بشر یا فعالان سیاسی وارد شده است.

این بیانیه افزود: تعدادی از سازمان‌ها از جمله سازمان عفو بین‌الملل و مرکز حقوق بشر بحرین خواهان تحقیقات مستقل درباره ادعای موارد شکنجه و بدرفتاری شده‌اند و سفر مندز به انجام این امر کمک خواهد کرد زیرا وی برای همین کار تعیین شده است تا از دولت‌ها درباره اعمال شکنجه بازخواست کند.

در این نامه آمده است: مندز بعد از لغو سفرش به بحرین گفت که پیش بینی می‌کرده است که دولت بحرین با روحیه همکاری در مامورتش سهیم شود.

این نمایندگان بر مخالفت خود با شکنجه که براساس قوانین بین‌المللی جرم است، تاکید کردند.

آنها همچنین گفتند که مخالفت دولت بحرین با پذیرش خوان مندز همچنین با توصیه‌های کمیته انتصابی حقیقت یاب بحرین همخوانی ندارد زیرا این توصیه‌ها خواهان تجقیقات مستقل درباره موضوع شکنجه شده است امری که دولت بحرین با آن موافقت کرده است.

اعضای مجلس سنای آمریکا در این نامه خود به تاریخ هفتم ژوئن سال 2013 میلادی شاه بحرین را ترغیب کردند که تصمیم خود در ممنوعیت سفر مندز و سایر ناظران بین‌المللی را به عنوان فرصتی برای تحقیقات درباره موضوع شکنجه در بحرین به منظور پایان دادن به این موارد نقض حقوق بشر به شمار می رود، تغییر دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها