امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127594
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل توافق هسته‌ای و در حالی که نمایندگان ایران و 1+5 مذاکرات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل توافق هسته‌ای و در حالی که نمایندگان ایران و 1+5 مذاکرات فشرده‌ای را برای رسیدن به نتیجه‌ مطلوب طرفین برگزار می‌کنند، مجلس عوام انگلیس با صدور بیانیه‌ای خواستار اتخاذ سیاستی‌ سخت‌گیرانه‌تر از سوی لندن علیه ایران شد.

در این بیانیه که روز گذشته با امضای 100 نماینده به تصویب این نهاد رسید، نمایندگان انگلیسی هشدار داده‌اند که دولت ایران برای یافتن راه‌گریزی به سمت نگاه داشتن توان ساخت سلاح هسته‌ای در حال تلاش هستند.

در این بیانیه همچنین نمایندگان به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اشاره کرده‌اند و گفته‌اند که آژانس هم نتوانسته نگرانی‌های خود در خصوص بعد نظامی برنامه هسته‌ای ایران را برطرف کند.

آقای «دیوید جونز» که از امضاءکنندگان این طرح بوده گفته که «از اقدامات خانم رجوی برای برملا ساختن ابعاد مخفیانه برنامه تسلیحاتی اتمی» ایران حمایت می‌کند.

خانم رجوی مورد اشاره این قانون‌گذار انگلیسی، مریم رجوی همسر رئیس منافقین است؛ منافقین عنوانی است که مردم ایران به یک گروه تروریستی خارجی می‌دهند.

اعضای این گروه که به دلیل همکاری با دولت وقت عراق در خلال جنگ 8 ساله با ایران، مورد نفرت اقشار مختلف مردم هستند، در حال حاضر در کشورهای مختلف حضور دارند؛ برخی عوامل عملیاتی این گروه در اردوگاه نظامی لیبرتی در عراق محصور هستند.

اعضای این گروه در سال های دهه 60 که نظامیان و نیروهای داوطلب ایرانی در حال جنگ با ارتش صدام حسین تکریتی بودند، به ترور شخصیت‌های عالیرتبه دولتی و مردم عادی پرداختند.

ترور مردم عادی که اوج آن در سال 1362 بود، در ایران با عنوان «ترور کور» خوانده می‌شود و برای هدف قرار گرفتن در این ترورها، نصب عکس امام خمینی رهبر وقت ایران بهانه‌ای قابل قبول برای عوامل عملیاتی منافقین بود.

اعضای این گروه در سال 1390 و همزمان با خیزش شیعیان جنوب عراق علیه حزب حاکم بعث، به یاری ارتش عراق شتافتند و حضوری فعال در کشتار معترضان داشتند؛ پس از سقوط صدام در سال 2003، این مورد به نقطه چالشی در تعامل مردم و دولت عراق با این گروه درآمد و پس از چندین نوبت حمله مردم به «کمپ اشرف»، اعضای این گروه به اردوگاه لیبرتی منتقل شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار